Tenisiści Pogoni na turnieju i w mistrzostwach

Tenisiści stołowi Pogoni Siedlce rywalizowali w Łomży (III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny juniorów), Brzegu Dolnym (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski) oraz Piasecznie (Mistrzostwa Mazowsza młodzików).

Juniorzy Pogoni Siedlce (Jakub Folwarski, Tomasz Tomaszuk) wystartowali w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorów w Łomży. Trzecie miejsce w rywalizacji wywalczył Jakub Folwarski a na miejscu 25 został sklasyfikowany Tomasz Tomaszuk.

Dwóch zawodników Pogoni Siedlce (Wiktor Franc, Michał Wierzchowski) wzięło udział w 24 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się  w Brzegu Dolnym.

Wiktor Franc rywalizował w singlu, deblu i grze mieszanej.
W singlu Franc rozpoczął rywalizację od II rundy, w której pokonał Bartosza Dobrowolańskiego 4:1, ale w trzeciej rundzie uległ Danielowi Puchalskiemu 1:4 i został sklasyfikowany na pozycjach 9-12.
W deblu wystąpił z Arturem Białkiem ze Słonecznego Stoku Białystok. Najpierw wygrali z parą Mateusz Kaszuba/Kacper Malinowski 3:0, następnie uporali się z duetem Jędrzej Małoplepszy/Łukasz Gołda 3:2, w półfinale pokonali debel Michał Dąbrowski/Daniel Puchalski 3:0 a w finale ulegli duetowi Piotr Chodorski/Daniel Kisielewicz 2:3 zdobywając ostatecznie srebrne medale.
W mikście Franc w parze z Alicją Czarnomską (Warmia Lidzbark Warmiński) w pierwszej grze pokonał duet Damian Wojdyła/AleksandraPięta 3:2 by następnie ulec parze Łukasz Nadolski/ Katarzyna Ślifirczyk 2:3 i zająć miejsca 5-8.

Michał Wierzchowski spisał się o wiele słabiej od swojego klubowego kolegi: został sklasyfikowany na miejscach 33-46 w singlu, oraz pozycjach 17-32 w mikście (w parze z Sylwią Białą z Dwójki Kraśnik).

W Piasecznie za to rywalizowali młodzicy Pogoni. W drużynowym Pucharze Polski młodzików Dawid Kobyliński z Pawłem Dudzińskim zajęli piąte miejsce. Z kolei w mistrzostwach województwa mazowieckiego w grze pojedynczej Dawid Kobyliński zajął wysokie drugie miejsce. Na pozycjach 17-20 sklasyfikowano Pawła Dudzińskiego. W grze podwójnej młodzików Dawid Kobyliński w parze z Adrianem Majchrzakiem z Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrał rywalizację natomiast Paweł Dudziński z Jackiem Ciesielskim z Ożarowianki Ożarów Mazowiecki zajęli miejsca 5-8.

źródło: pingpong.com.pl / agamar