Laury dla Kurpiewskiego

Czwarty turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec 2012 wygrał Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce. Drugie miejsce przypadło w udziale Filipowi Delekcie – juniorowi Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Trzecie miejsce zajął Mistrz FIDE Piotr Delekta reprezentujący KSz Lech Poznań. Wszyscy zawodnicy pierwszej trójki uzyskali po 6 pkt i decydowała punktacja pomocnicza. Czwarte i piąte miejsce zajęli zawodnicy Skoczka Siedlce – mistrz Marcin Myć oraz junior Tomasz Sikorski, którzy uzyskali po 5,5 pkt. Kolejne miejsca z dorobkiem 5 pkt zajęli: 6. Adam Łukasik – AZS UMCS Lublin, 7. Andrzej Litwiniec – Orlęta Radzyń Podlaski, 8. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Radzyń Podlaski, 9. Roman Głowienkowski – Skoczek Siedlce.

Turniej zgromadził liczną obsadę aż 50 zawodników. Szczegółowe wyniki turnieju są zamieszczone na stronie internetowej programu sędziowskiego: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_1102/.

W klasyfikacjach szkolnych zwyciężyli: szkoły ponadgimnazjalne – Tomasz Sikorski – I LO Siedlce, gimnazja – Filip Delekta – Gimnazjum w Mokobodach, szkoły podstawowe kl. IV-VI – Krystian Kobryń – SP 11 Siedlce, szkoły podstawowe kl. I – III – Szymon Niedziółka – SP 6 Siedlce.

Złoty medal Sławomira Kurpiewskiego

W dniu 25 marca br. w siedzibie Polskiego Związku Szachowego w Warszawie w Alejach Jerozolimskich 49 odbyło się zakończenie Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w szachach w sezonie 2011/2012.

Tegoroczne rozgrywki DDM Mazowsza rozegrane zostały w ramach III Ligi Mazowieckiej składającej się z 10 najlepszych drużyn Warszawy i Mazowsza oraz Otwartej Ligi Mazowieckiej składającej się z 14 zespołów. Tegorocznym zwycięzcą rozgrywek została drużyna UKS TSz Zieloni Zielonka, która w 9 meczach zanotowała 8 zwycięstw i jedną porażkę, zdobywając łącznie 37 punktów. W rozgrywkach III Ligi uczestniczyła drużyna Klubu Szachowego Skoczek Siedlce, która zdobywając 16,5 pkt zajęła 9 miejsce.

Rozgrywki OLM wygrała drużyna Modusa Warszawa, zdobywając w 9 meczach 37,5 pkt.

Podczas podsumowania rozgrywek nastąpiło rozdanie pucharów i medali w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych. I tu największą niespodzianką rozgrywek III ligi Mazowieckiej było zajęcie I miejsca na 1 szachownicy i zdobycie złotego medalu przez zawodnika Skoczka Siedlce – Sławomira Kurpiewskiego, który uzyskał 6 pkt z 9 partii i wyprzedził m.in. utytułowanych zawodników: Mistrza Międzynarodowego Jana Pińskiego z AZS Warszawa – 5 pkt oraz Mistrza FIDE Grzegorza Toczka – 4,5 pkt z drużyny UKS Szachylice Chylice. Przygotowanie i udział drużyny Skoczka Siedlce w tym sezonie w rozrywkach III Ligi Mazowieckiej był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Siedlce w ramach realizacji zadania publicznego w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Więcej informacji o rozgrywkach DMM 2011/2012 znajdą Państwo na stronie internetowej Mazowieckiego Związku Szachowego: http://www.mzszach.pl/ oraz stronie programu sędziowskiego ChessArbiter: http://chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_31/ .

źródło: Skoczek Siedlce