„Małe srebro” na pocieszenie

Pozostał niedosyt po występie w Mistrzostwach Europy seniorek byłej zawodniczki WLKS Siedlce Aleksandry Klejnowskiej-Krzywańskiej. Mógł być medal w dwuboju a jest jedynie „małe” srebro w podrzucie.

Klejnowska-Krzywańska może mówić o pechu. W trwających w Antalyi Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów startując w kat. 58kg trzykrotnie spaliła rwanie (przy próbie na 88kg) i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Małym pocieszeniem jest to, że zdobyła „mały” srebrny medal za podrzut osiągając wynik 117kg.
Złoty medal wywalczyła Boyanka Kostova (Azerbejdżan) osiągając w dwuboju 215kg (98+117) – 285,1 pkt., srebro – Romela Begaj (Albania) – 215kg (102+113) – 283,9 pkt. a brąz – Yelena Shadrina (Rosja) – 211kg (95+116) – 277,7 pkt.

Przypomnijmy, że Klejnowska-Krzywańska przed rokiem podczas Mistrzostw w Kazaniu zdobyła brązowy medal.
W swoim całym dotychczasowym dorobku ma złoty medal mistrzostw świata oraz cztery tytuły mistrzyni Europy w kategorii 58 kg.

źródło: Polska Sztanga, Sportowe Fakty; foto: Przegląd Sportowy