Nieskuteczna gonitwa (fotogaleria)

W pierwszym meczu w fazie play-off koszykarze z Siedlec musieli uznać wyższość rywali z Dąbrowy Górniczej przegrywając 77:79.

Już początek pojedynku pokazał, która drużyna będzie stroną dominującą w dzisiejszym spotkaniu. Dąbrowianie dużo lepiej rozpoczęli mecz w efekcie czego uzyskali kilku punktową przewagę. Siedlczanie odzyskali prowadzenie dzięki celnym rzutom za linii 6,75m Kamila Sulimy(13:12). Jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie ekipy z Siedlec w tym spotkaniu. Szybkie kontry podopiecznych Wojciecha Wieczorka pozwoliły drużynie MKS-u odskoczyć od rywali na 8 oczek. Po pierwszej kwarcie ekipa z Dąbrowy Górniczej prowadziła 22:16.

W drugiej odsłonie długo nic nie wskazywało na to, by MKS Dąbrowa Górnicza miała utracić ciężko wypracowaną przewagę. Jej zawodnicy, podbudowani swoim wyczynem z poprzedniej kwarty nadal bardzo odważnie poczynali sobie na parkiecie i po 3 minutach wygrywali już 26:16. Wówczas w obozie gospodarzy ciężar zdobywania punktów na swoje barki wziął kapitan Radosław Basiński, dla którego był to szczególny mecz. Doświadczony rozgrywający przez kilka sezonów występował właśnie w drużynie MKS-u. To w dużej mierze dzięki niemu jego team przegrywał po dwudziestu minutach tylko 34:41. – Brakowało nam koncentracji i mobilizacji. Nie mam pojęcia z czego to wynikało – komentował Adrian Czerwonka, skrzydłowy SKK Siedlce.

Siedleccy kibice mieli nadzieję, że po przerwie zobaczą dużo lepszą grę w wykonaniu swoich pupili. Nic bardziej mylnego. Goście dzięki znakomitej obronie pozwolili w tej części gry rzucić SKK zaledwie 13 punktów. Impas miejscowych trwał a goście powiększali swoją przewagę. Po celnym rzucie Rafała Kulikowskiego dąbrowianie prowadzili już 56:38. Bardzo dobre zawody rozgrywał Grzegorz Grochowski, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Przed decydującą batalią tylko najwierniejsi fani gospodarzy wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny. Wszak goście z Dąbrowy Górniczej prowadzili różnicą 17 punktów.

Podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka zdołali wrócić do gry.  Prym w zespole gospodarzy wiódł niezawodny Radosław Basiński. Kolejne punkty Pawła Kowalczuka oraz Kamila Sulimy pozwoliły zmniejszyć przewagę gości tylko do trzech oczek! Ważne punkty zdobył również podkoszowy Łukasz Ratajczak. Dosyć niespodzianie doszło w tym pojedynku do emocjonującej końcówki. Na 22 sekundy przed końcem spotkania przyjezdni prowadzili 79:77. Niestety dla siedleckich kibiców w ostatniej akcji meczu Basiński nie trafił z czystej pozycji i to zawodnicy Wojciecha Wieczorka mogli wznieść ręce do góry w geście triumfu. W obozie gospodarzy natomiast pozostał olbrzymi niedosyt, gdyż zwycięstwo w tym meczu było na wyciągnięcie ręki.

Opinie pomeczowe:

Wojciech Wieczorek (szkoleniowiec MKS): Przez trzy kwarty dominowaliśmy. W ostatniej kwarcie w pierwszych czterech minutach popełniliśmy chyba 8 fauli. W mojej opinii nie byliśmy zespołem, który grał bardzo agresywnie. Przez te faule przewaga, którą mieliśmy została zniwelowana przez gospodarzy. Jeżeli udałoby nam się wygrać w niedzielę to znaleźlibyśmy się w bardzo komfortowej sytuacji.

Adrian Czerwonka (skrzydłowy SKK): W pierwszych trzech kwartach brakowało nam mobilizacji i koncentracji. Z czego to wynikało? Nie mam pojęcia. Obudziliśmy się dopiero w ostatniej odsłonie. Chcieliśmy za wszelką cenę wygrać ten mecz, niestety nie udało nam się. Zabrakło nam paru punktów, które straciliśmy w pierwszej połowie. Ten mecz nas podrażnił. Musimy wygrać niedzielne spotkanie a potem musimy odebrać jedno zwycięstwo na wyjeździe.