Strzelała Stalówka

Siedlecka Pogoń przegrała dzisiaj na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 0:2. Po pierwszej połowie powinna prowadzić 1:0, lecz karnego nie strzelił Adam Czerkas.

Spotkanie rozpoczęło się z 35-minutowym opóźnieniem z powodu problemów technicznych gospodarzy. Nad stadionem rozstawiony był żuraw, który zdaniem obserwatora meczu był zagrożeniem dla zgromadzonych na remontowanym obiekcie w Stalowej Woli. Pogoń do meczu przystąpiła bardzo ofensywnie. Na murawie zameldowało się aż 3 nominalnych napastników – Jacek Kosmalski, Adam Czerkas i Hubert Kosim. Ta rewolucja w składzie zaowocowała, ponieważ to siedlczanie w pierwszych minutach mieli przewagę na boisku. Najpierw Daniel Radawiec strzelił obok słupka bramki siedlczan, zaraz za lekko uderzał Hubert Kosim. W 16 minucie przed szansą stanął Wojciech Białek, który trafił w Jacka Kozaczyńskiego juniora. W 27 minucie Pogoń powinna wyjść na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Jacek Kosmalski i sędzia podyktował rzut karny. Jego w tylko sobie wiadomy sposób nie wykorzystał Adam Czerkas – bramkarz obronił. Do końca pierwszej odsłony gra była wyrównana, jednak żadna ze stron nie potrafiła umieścić piłki w siatce. Dobrą okazję miał Radawiec, jednak w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę. Druga połowa rozpoczęła się dla biało-niebieskich bardzo źle. Kamil Gęśla dograł piłkę do Michała Kachniarza, a ten wpakował piłkę do siatki Kozaczyńskiego juniora i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tej pory gospodarze bronili swojej bramki i pilnowali wyniku. Siedlczanie atakowali, odkrywali się i w efekcie w Wojciech Białek strzelił drugą bramkę dla Stali. W końcówce Stalówka grała na czas, a siedlczanie desperacko starali się zdobyć bramkę. Nie udało się. W ostatniej minucie czerwoną kartką za dwie żółte ukarany został kapitan Pogoni Robert Kwiatkowski i siedlczanie kończyli spotkanie w „10”. Tym samym siedlecka Pogoń przegrała 12 raz w tym sezonie. Jest to najgorszy wynik spośród wszystkich zespołów II ligi wschodniej.

14.04.12, 16:35 – Stalowa Wola

II liga: Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: Michał Kachniarz 48, Wojciech Białek 73

W  27 minucie Adam Czerkas nie wykorzystał rzutu karnego (Bartłomiej Dydo obronił).

Stal: 1. Bartłomiej Dydo – 2. Tomasz Demusiak, 5. Przemysław Żmuda, 3. Michał Czarny, 20. Artur Cebula, 15. Kamil Gęśla (68, 23. Krystian Getinger), 22. Michał Skórski, 14. Bartosz Horajecki (90+3, 21. Sebastian Kocój), 8. Michał Kachniarz, 6. Daniel Radawiec (74, 19. Robert Widz), 10. Wojciech Białek (80, 16. Wojciech Fabianowski)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 18. Dariusz Dadacz, 17. Przemysław Rodak, 23. Grzegorz Krystosiak, 22. Damian Guzek, 16. Michał Steć (87, 21. Cezary Demianiuk), 8. Robert Kwiatkowski, 11. Adrian Dziubiński (69, 10. Marcin Paczkowski), 9. Adam Czerkas (78, 13. Bartosz Mudent), 20. Jacek Kosmalski, 7. Hubert Kosim (51, 5. Dariusz Dziewulski)

Żółte kartki: Adam Czerkas 8, Robert Kwiatkowski 47, 90+2, Grzegorz Krystosiak 64, Dariusz Dadacz 87 – Michał Skórski 57, Michał Kachniarz 88

Czerwona kartka: Robert Kwiatkowski 90+2

Sędzia: Marcin Michał Woś (Zamość)

źródło: własne / Sportowe Fakty / stalowka.eu / PZPN; foto: Maciej Sztajnert