czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Podsumowanie 25 kolejki II ligi

Trzecia z rzędu porażka Pogoni. W meczach 25 kolejki padała średnio 1 bramka na mecz.

Jak nie idzie, to nie idzie. Futboliści Pogoni przegrali wyjazdowy mecz ze Stalą Stalowa Wola. Siedlecka ekipa mogła (i powinna) prowadzić po pierwszej połowie 1:0, bowiem po faulu na Jacku Kosmalskim sędzia odgwizdał „jedenastkę”. Niestety, rzut karny nie został wykorzystany, pechowym wykonawcą został Adam Czerkas. W drugiej połowie Stalówka panowała na boisku i pewnie wygrała. Pogoń poniosła 3 porażkę z rzędu i 12 w sezonie, w skutek czego nikt nie ma więcej przegranych na koncie niż siedlecka ekipa.

Poza meczem Pogoni tylko w spotkaniu Motoru ze Stalą Rzeszów padła więcej niż jedna bramka. Spotkanie przy al. Zygmuntowskich zakończyło się remisem. Mecz był sentymentalnym powrotem dla trenera Ryszarda Kuźmy, który wprowadzał Motor do I ligi. Kolejny rywal Pogoni – Jeziorak bezbramkowo zremisował z Garbarnią, taki sam wynik padł w starciu pogromców biało-niebieskich, czyli w meczu Znicz-Wisła. Okocimski, Resovia i Puszcza zadowoliły się jednobramkowymi, ale niezwykle cennymi zwycięstwami. Ekipa z Brzeska jest już praktycznie obiema nogami w I lidze.