Posezonowe podsumowania

Biegacz narciarski Maciej Staręga (Rawa Siedlce) wygrał ranking Polskiego Związku Narciarskiego za sezon 2011/2012.

Zima odeszła już na dobre, przyszedł czas podsumowań tego co działo się w tym okresie. Miło nam donieść, że takie podsumowanie dokonane przez Polski Związek Narciarski przyniosło sukces Maciejowi Starędze jak i jemu klubowi Rawa Siedlce.

W klasyfikacji 58 zawodników (w tym 29 seniorów) Maciej Staręga okazał się najlepszy! Druga lokata dla Mariusza Michałka z NKS Trójwieś Beskidzka, a trzecie miejsce dla Jana Antolca z LKS Poroniec Poronin. Maciej Staręga w minionym sezonie wykonał 785 godzin treningowych. Wystartował 44 razy w tym: 3 razy w Mistrzostwach Świata U-23, 18 razy w Pucharze Świata, 15 razy w zawodach FIS i 8 razy w zawodach krajowych. Został najlepszym zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zdobył medal w Mistrzostwach Polski seniorów.

W Rankingu Okręgowych Związków Narciarskich wygrał Śląsko-Beskidzki Okręg, którego zawodnicy zgromadzili 884 punkty, drugie miejsce dla Tatrzańskiego Związku Narciarskiego (569pkt), a trzecie w tej klasyfikacji dla Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego (256pkt). Wart zauważenia jest fakt, że te 256 punktów zdobyte przez Warszawski Okręgowy Związek Narciarski to cały dorobek jednego klubu: Rawy Siedlce! Takie osiągnięcie zawodników Rawy pozwoliło zająć klubowi z Siedlec trzecie miejsce w rankingu klubowym. Klub kierowany przez Grzegorza Staręgę wyprzedził jedynie NKS Trójwieś Beskidzka, którego zawodnicy zdobyli 484 punkty, a drugim klubem minionego sezonu został AZS AWF Katowice, akademicy z Katowic wywalczyli 264 punkty.

źródło: skipol; foto: skipol