Horror w Lublinie

Po pełnym walki i emocji meczu w Lublinie koszykarki MKK Siedlce wygrały z AZS UMCS 80:77. Tym spotkaniem nasz zespół zakończył zmagania w sezonie 2011/2012.

Koszykarki MKK Siedlce meczem w Lublinie z miejscowym AZS UMCS zakończyły tegoroczne zmagania w I lidze centralnej. Już kilka tygodni temu wiadomo było, że debiut naszego zespołu na tym poziomie rozgrywkowym nie będzie tylko jednoroczną przygodą, bowiem podopieczne Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie.

Kibice siedleckiej żeńskiej koszykówki pamiętają zapewne deklasację lublinianek w meczu w Siedlcach, gdy przyjezdne nie miały nic do powiedzenia i uległy aż 28:78. Tym razem spotkanie w Lublinie miało zupełnie inne oblicze. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie i do końcowej syreny nie było wiadomo, który zespół wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji.

Już pierwsze minuty pokazały, że bardzo groźne w AZS UMCS będą Katarzyna Trzeciak i Daria Cybulak, które dobrze weszły w mecz i co raz dziurawiły kosz MKK. Nasz panie nie pozostawały dłużne. Rozgrywająca Paulina Gajdosz do spółki ze środkową Małgorzatą Jurkowską siały popłoch w szeregach miejscowych. W szóstej minucie nasze koszykarki uzyskały 7-punktowe prowadzenie (14:7), ale gospodynie szybko odzyskały równowagę i odrobiły straty. Mało tego, na krótką przerwę schodziły przy wyniku 24:22.

W drugiej kwarcie z dobrej strony pokazała się Magdalena Kowalska. Ponadto swoje konto punktowe otworzyła Małgorzata Myćka. Raz na prowadzeniu były miejscowe , raz koszykarki MKK, aczkolwiek była to przewaga zaledwie 3-5 punktów. Wiele razy zawodniczkom obu zespołów brakowała skutecznego wykończenia akcji. Wyrównana kwarta zakończyła się wynikiem remisowym – po 41.

W kolejnej odsłonie popis celności za 3 pokazały: Cybulak z Trzeciak po stronie AZS UMCS i Myćka z Gajdosz po stronie MKK. W 25 minucie dzięki temu elementowi koszykarskiego abecadła podopieczne Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza uzyskały 10 punktów przewagi (54:44). W końcowych fragmentach tej kwarty skutecznie rzuty wolne egzekwowała Paulina Gajdosz, ale nie uchroniło to drużynę MKK przed roztrwonieniem przewagi do 5 „oczek”. Stało się to dzięki kapitalnej postawie Katarzyny Trzeciak.

Decydującą odsłonę celnym trafieniem za 3 otworzyła Paulina Gajdosz. Gdyby udało się utrzymać te 8-10pkt przewagi do końca spotkania, byłoby idealnie, ale tak się nie stało gdyż ambitne grające gospodynie za wszelką cenę chciały zrewanżować się naszemu zespołowi za bolesną porażkę w Siedlcach. Wykorzystały chwilową indolencję strzelecką MKK i na 4 minuty przed końcem doprowadziły do stanu 71:68. Rozstrzygającym elementem w końcowych fragmentach meczu okazały się być rzuty wolne, gdyż oba zespoły przekroczyły limit fauli. Więcej opanowania i doświadczenia pokazały nasze zawodniczki i wygrały 80:77.

Po raz kolejny o zwycięstwie MKK przesądziły Paulina Gajdosz, Małgorzata Myćka i Małgorzata Jurkowska. W AZS UMCS klasą dla siebie była Katarzyna Trzeciak (32pkt), którą skutecznie wspierała doświadczona Daria Cybulak (22pkt).

22.04.12, 14.00 – Lublin

I liga centralna (faza play-out): AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 77:80 (24:22 17:19 16:21 20:18)

AZS UMCS: 6. Katarzyna Trzeciak 34, 15. Daria Cybulak 22, 4. Anna Kasprzyk 10, 8. Paulina Gozdur 5, 10. Anna Kasperska 2, 13. Agata Smoleń 2, 17. Anita Góźdź 2, 5. Aleksandra Buczak, 7. Magdalena Niewiadomska.

MKK: 5. Paulina Gajdosz 22 (4×3, 4 asysty), 15. Małgorzata Jurkowska 21 (10 zbiórek, 4 asysty), 4. Małgorzata Myćka 16 (2×3), 10. Magdalena Kowalska 8 (2×3), 9. Sylwia Janas 5, 16. Katarzyna Agnieszczak 2, 19. Ewelina Skardzińska 2, 21. Agata Pacuszka 2, 22. Kamila Petryka 2, 13. Katarzyna Dąbrowska, 14. Jolanta Nowocin.