Moc Krynicy

Zawodnicy siedleckich klubów zgarnęli dziesięć medali podczas rozegranego w Krynicy-Zdrój Pucharu Polski w kickboxingu. Niekwestionowanym bohaterem okazał się Cyprian Grzęda.

Wspomniany Cyprian Grzęda z TKKF Siedlce (na zdjęciu) zdobył trzy medale. Dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium: w formule full contact (w kat. wagowej +91kg) oraz kick light (kat. 89kg). Ponadto wywalczył brązowy krążek w formule light contact (kat. 89kg).

Niemniej udanie spisał się Artur Iwaniuk rywalizujący w kat. wagowej 79kg. Zawodnik TKKF Siedlce zdobył srebrny medal w formule kick light oraz brązowy medal w formule light contact.

Pozostałe medale były dziełem kickbokserów Power Siedlce. Najlepsza w kat. 65kg w formule full contact okazała się Katarzyna Furmaniak a bezkonkurencyjny w kat. 81kg (także full contact) był Sebastian Matulaniec. W kat. 74kg w formule kick light trzecie miejsce zajął Piotr Ruciński. W kat. 69 w formule kick light wśród kadetów starszych srebro wywalczył Mateusz Radzikowski, a w formule light contact był trzeci.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył LUKS Jas-POL Krynica-Zdrój, a nasze siedleckie kluby (TKKF i Power) zajęły 15 miejsce zdobywając po 2 złote, po 1 srebrnym i po 2 brązowe medale.

W zawodach wzięło 208 zawodników, reprezentujących 33 kluby z Polski i Słowacji.

źródło: własne; foto: goldenline