Z Puszczą na tarczy (multimedia)

Pogoni wyraźnie nie leżą małopolskie drużyny. W meczu 30. kolejki siedlczanie przegrali na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 0:1. W sumie z drużynami z województwa Małopolskiego w tym sezonie biało-niebiescy wywalczyli tylko 1 punkt na 15 możliwych.

Siedlczanie do meczu przystąpili osłabieni brakiem Mariusza Marczaka (pauza za 4 żółte kartki) i Jacka Kosmalskiego (nie trenuje i nie wiadomo co się z nim dzieje). Mimo to spotkanie było wyrównane i można powiedzieć, że to nawet Pogoń miała więcej okazji na strzelenie bramki. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu Adama Czerkasa ani Adrian Dziubiński, ani Michał Steć nie przecieli piłki. Pięć minut później znów próbował Czerkas, jednak bramkarz gości 38-letni Tomasz Kwedyczenko nie dał się zaskoczyć.

Swoje szanse w pierwszej połowie dla Pogoni mieli również Steć i Robert Kwiatkowski, ale nie trafili do siatki. Najgroźniejszą sytuację dla Puszczy stworzył Mateusz Cholewiak, który strzelił w boczną siatkę. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, jednak gola zdobyli przyjezdni. Amerykanin David Paul po błędzie Przemysława Rodaka i braku zdecydowania reszty defensorów stanął oko w oko z Jackiem Kozaczyńskim juniorem i się nie pomylił. Za moment uderzał Jarosław Lizak, jednak tym razem górą był siedlecki bramkarz. Najlepszą sytuację w drugiej odsłonie dla Pogoni miał Hubert Kosim, który po podaniu Cezarego Demianiuka był sam na sam z Kwedyczenkiem, trafił w niego, a piłka przeleciała obok słupka. W końcówce spotkania strzelali jeszcze Marcin Zontek i Adam Czerkas, ale za każdym razem piłka znajdowała się w rękach bramkarza.