Małopolska klątwa (multimedia)

Pogoń Siedlce nie potrafiła przełamać znakomitej passy Okocimskiego KS Brzesko bez porażki. W dzisiejszym spotkaniu biało-niebiescy ulegli świeżo upieczonemu I-ligowcowi 0:1.

Lider dalej niepokonany. Wynik, choć nie dziwi to jednak siedlczanie w tym meczu mogli coś ugrać. Spotkanie miało wyrównany przebieg. Każda ze stron stwarzała sobie sytuacje. Goście co prawda grali bardzo spokojnie i dokładnie, ale siedlczanie mogli kilka razy pokusić się o bramkę. Już w pierwszych 10 minutach Pogoń za sprawą Mariusza Marczaka mogła objąć prowadzenie. Niestety, Pogonista wdał się w drybling i zamiast strzelać stracił piłkę w polu karnym. W 18 minucie po dośrodkowaniu Damiana Szymonika Paweł Smółka strzalając głową posłał piłkę obok słupka. Po nudnym okresie gry, w końcówce pierwszej połowy zaczęło się coś dziać. W 43 minucie po złym wybiciu Jacka Kozaczyńskiego juniora do piłki doszedł jeden z napastników gości i lobował siedleckiego golkipera tak, że trafił w słupek. Za minutę piłka znalazła się w siatce Pogoni. Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym otrzymał Radosław Jacek, który strzałem z pierwszej piłki wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  W drugiej połowie także mogły paść bramki. Sporo ożywienia w szeregach Pogoni wprowadził rezerwowy Bartosz Mudent, który w 60 minucie obsłużył Huberta Kosima, a ten z bliskiej odległości uderzył wprost w Dawida Mieczkowskiego. Do końca spotkania Okocimski KS panował nad sytuacją i nie dopuścił do straty gola. Warto odnotować, że w 89 minucie na boisku pojawił się wychowanek Pogoni Tomasz Misiowski, dla którego był to debiut na II-ligowym boisku.