Było blisko

Zawodniczki MKS Pogoń Siedlce przegrały w wyjazdowym spotkaniu z KU-AZS UW 1:2, choć na kilka minut przed końcem był remis 1:1.

Mecz miał wyrównany przebieg i to siedlczanki jako pierwsze wyszły na prowadzenie po strzale najmłodszej na boisku 16-letniej Weroniki Ługowskiej. Gospodynie na kilka minut przed końcem pierwszej połowy zdołały jednak strzelić wyrównującego gola. Po zmianie stron mecz toczył się podobnie jak w pierwszej odsłonie i znów 10 minut przed końcem meczu siedlczanki straciły gola i z Warszawy musiały wracać bez zdobyczy punktowej. W końcówce do wyrównania mogły doprowadzić m.in. Olga Białkowska (poprzeczka) i Sylwia Skibniewska (słupek). Na wyróżnienie zasługuje bramkarka Pogoni Martyna Matejczuk, która kilkakrotnie uratowała swój zespół przed stratą gola.

26.05.12, 13:00 – Warszawa

II liga: KU-AZS Uniwersytet Warszawski – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)

Bramki: Weronika Ługowska 20 – nieznany 42, 80

Pogoń: Martyna Matejczuk – Emilia Strzalińska, Sylwia Ławecka, Anna Goś, Sylwia Lewczuk, Weronika Ługowska, Weronika Szpura, Agnieszka Michalak, Sylwia Skibniewska, Olga Białkowska, Marta Wolańska (80 Patrycja Madej)

źródło: własne