Brązowa Pokorska

18-letnia wieloboistka WLKS Siedlce, Milena Pokorska zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski juniorek w siedmioboju, które odbyły się w Białogardzie.

Milena Pokorska po raz kolejny udowodniła, że jej sportowa kariera w roli wieloboistki nabiera rozpędu. W rozegranych Mistrzostwach Polski juniorów w siedmioboju zajęła trzecie miejsce, chociaż jeszcze na półmetku rywalizacji była druga. Wydaje się, że decydującą konkurencją okazał się rzut oszczepem, po którym Pokorska została wyprzedzona przez Zuzannę Łabiak z AZS AWFiS Gdańsk. Złoty medal zdobyła Marika Marlicka z Agrosu Zamość.

Oprócz Pokorskiej w mistrzostwach startowała inna zawodniczka WLKS Dominika Boratyńska, która uplasowała się na dwunastym miejscu (3727).

Pokorska zajęła czwarte miejsce w biegu na 100m (15.37), była trzecia w skoku wzwyż (1.67), trzecia w pchnięciu kulą (9.65), druga w biegu na 200m (26.56), piąta w skoku w dal (5.25), siódma w rzucie oszczepem (29.22) i pierwsza w biegu na 800m (2:27.40).
Boratyńska zajęła dziesiąte miejsce w biegu na 100m (16.25), była trzynasta w skoku wzwyż (1.40), czternasta w pchnięciu kulą (7.79), jedenasta w biegu na 200m (28.04), ósma w skoku w dal (5.07), piętnasta w rzucie oszczepem (21.15) i dziesiąta w biegu na 800m (2:35.25).