WLKS wraca z tarczą

Drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów obfitował w kolejne medale zawodniczek WLKS Siedlce. W klasyfikacji klubowej WLKS triumfował bezdyskusyjnie.

Na drugim stopniu podium drugiego dnia mistrzostw stanęła Katarzyna Lisewska, która w kat. 75 kg, uzyskując w dwuboju 201 kg. W rwaniu (90) i podrzucie (111) także zdobyła małe srebrne medale. Trzecie miejsce w tej kategorii wagowej zdobyła inna zawodniczka WLKS Iwona Skwierczyńska, która w dwuboju osiągnęła wynik 172 kg. Skwierczyńska zdobyła także małe brązowe medale w rwaniu (77) i podrzucie (95).

Srebrny medal w kat. kat. +75 kg wywalczyła Sandra Bagińska osiągając wynik216 kg. W rwaniu była druga (96) a w podrzucie trzecia (120).

Brąz przypadł ponadto Martynie Mędzy, która rywalizowała w kat.63 kg. Jej wynik w dwuboju to198 kg. Rezultaty osiągnięte w rwaniu (88) i podrzucie (110) dały jej także małe brązowe krążki.

Ponadto piąta w kat. 63 kg była Joanna Gryczka, szósta Wioletta Lis, piąta w kat. 75 kg Katarzyna Marcinkowska, a dziewiąta w kat. +75 kg Żaneta Dymowska.

WLKS Siedlce w klasyfikacji klubowej zwyciężył bezapelacyjnie (224 pkt), wyprzedzając Mazovię Ciechanów (92) i UOLKA Ostrów Maz. (76).

Równolegle z Mistrzostwami Polski Kobiet rozegrano także II rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet, którą wygrał WLKS Siedlce – 948,2 pkt., przed Mazovią Ciechanów – 944,7 pkt. i Zawiszą Bydgoszcz – 920,7 pkt. Liderem rozgrywek pozostaje WLKS Siedlce – 1889,3 pkt., przed Mazovią Ciechanów – 1857,9 pkt. i Zniczem Biłgoraj – 1798,3 pkt.

źródło: Polska Sztanga; foto: Polska Sztanga