Siedlecki Proch wypalił. Pogoń II w IV lidze! (fotogaleria)

Druga drużyna siedleckiej Pogoni zrewanżowała się za porażkę w Pionkach i rozgromiła Proch w Siedlcach aż 7:0. Hattrickiem w tym meczu popisał się najlepszy strzelec rezerw – Tomasz Misiowski.

Mecz od początku spotkania prowadzony był pod dyktando siedleckich zawodników, którzy za wszelką cenę chcieli się zemścić za porażkę kilka dni temu na wyjeździe. Już w 2 minucie znać o sobie dał Tomasz Misiowski, którego strzał z trudem obronił Damian Staniszewski. Sześć minut później z rzutu wolnego uderzał Damian Rytel, a piłka trafiła w poprzeczkę. W 11 minucie licznie zebrani kibice doczekali się pierwszej bramki. Akcje rozpoczął Hubert Łukanowski, który podał do Emila Michalaka, a ten wyłożył piłkę Misiowskiemu i było 1:0. W 18 minucie goście oddali swój pierwszy strzał na bramkę Jacka Kozaczyńskiego juniora, ale II-ligowy golkiper nie dał się zaskoczyć. Kilka minut potem błąd popełnił golkiper przyjezdnych, ale strzał Adriana Dziubińskiego do praktycznie pustej bramki zablokował jeden z defensorów. Po dwóch kwadransach siedlczanie prowadzili 2:0. Hubert Łukanowski ładnie ograł obrońcę z Pionek, piłkę przejął Misiowski, wyprzedził stopera i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Pięć minut później strzelał Dziubiński, piłkę odbił bramkarz, dobijać próbował Michalak, ale pogubił się w dryblingu. W 38 minucie w okolicy pola karnego rzut wolny miał Proch, a wykonawcą był kat Pogoni w meczu w Pionkach Karol Gębczyk. Tym razem piłka znalazła się w rękach siedleckiego bramkarza. Na około pięć minut przed przerwą siedlczanie strzelili trzecią bramkę. Indywidualną akcję przeprowadził Dziubiński, oddał strzał z okolicy 18 metra, a piłką ugrzęzła w siatce Prochu.

Po zmianie stron biało-niebiescy w dalszym ciągu nacierali na bramkę zespołu z Pionek i w 49 minucie Damian Staniszewski musiał po raz czwarty wyciągać piłkę z siatki. Z rzutu wolnego do piłki ustawionej w okolicy 19 metra podszedł Damian Rytel i strzelając przy dalszym słupku podwyższył prowadzenie. W 70 minucie padła bramka dla Prochu, jednak strzelec był na oczywistym spalonym. W końcówce meczu goście, można powiedzieć, że przejęli inicjatywę, jednak nic z niej nie wynikało.  Na kwadrans przed końcem przypomniał o sobie Misiowski, który po dośrodkowaniu Marka Adamczyka strzelił do pustej bramki. Niedługo potem asystent przy ostatniej bramce po strzale z głowy pokonał słabo dziś broniącego Staniszewskiego. Strzelaninę w tym spotkaniu zakończył Emil Michalak, który na raty zdobył siódmą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

Dzięki zwycięstwu nad Prochem podopieczni Andrzeja Cabaja awansowali do IV ligi. Jest to trzeci z rzędu awans rezerw MKP do wyższej ligi.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

20.06.12, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II mecz barażowy o awans do IV ligi: Pogoń II Siedlce – Proch Pionki 7:0 (3:0) Widzów: 600

Bramki: Tomasz Misiowski 11, 31, 75, Adrian Dziubiński 39, Damian Rytel 49, Marek Adamczyk 79, Emil Michalak 86

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 4. Jakub Jurek (63, 22. Paweł Brodziak), 23. Grzegorz Krystosiak, 19. Dariusz Dadacz (79, 13. Patryk Szachnowski), 5. Hubert Łukanowski – 16. Marek Adamczyk, 17. Damian Rytel, 8. Adrian Dziubiński, 9. Tomasz Grochowski (69, 21. Dominik Piekutowski) – 20. Tomasz Misiowski (75, 7. Rafał Konasiuk), 14. Emil Michalak

Proch: 1. Damian Staniszewski – 11. Kacper Michalski, 15. Hubert Czubaj, 14. Karol Klimowicz, 5. Karol Gębczyk – 2. Daniel Grymuła, 7. Piotr Cichawa, 3. Maciej Hajduk (90+2, 16. Mikołaj Skóra), 19. Sebastian Sałek (67, 4. Łukasz Glista), 8. Adrian Jurczak (46, 20. Erwin Kisiel) – 9. Piotr Bolek

Żółte kartki: Jakub Jurek 33 – Maciej Hajduk 35, Daniel Grymuła 67

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)