Mistrzowskie chody siedlczan

Dwa medale w chodzie sportowym zdobyli reprezentanci WLKS Siedlce podczas rozgrywanych w Białymstoku Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce.

Od piątku trwają w Białymstoku 66 Mistrzostwa Polski Juniorów, które są ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów w Barcelonie (10-15 lipca).

Po dwóch dniach rywalizacji lekkoatleci z naszego miasta mogą się cieszyć z dwóch medali i  to w jednej konkurencji – chodzie sportowym.

Pierwsza na mecie chodu na 10km kobiet zameldowała się Marlena Chojecka (WLKS Siedlce), która uzyskała wynik 51:51.20. Drugą Joannę Bemowską (Gwda Piła) wyprzedziła o prawie 20 sekund (52:10.98). Na trzecim stopniu podium stanęła Natalia Wlazło z Resovii Rzeszów (53:08.06).

W chodzie juniorów na 10km brązowy medal zdobył Tomasz Dmowski z WLKS Siedlce (48:17.83). Nasz chodziarz stracił do zwycięzcy, Łukasza Kostki z GTS Bojszowy niecałe 4 minuty (44:14.34).

Z innych zawodników klubów z Siedlec można odnotować piąte miejsce Dominika Kondeja w skoku wzwyż (2.03), ósme lokaty:  Emilii Kopeć w chodzie na 10km (1:00:37.73) i Łukasza Skonieckiego także w chodzie na 10km (51:49.36). Poza tym dziesiąte miejsce w pchnięciu kulą zajął Andrzej Gudro (16.31), jedenasty w chodzie na 10km był Adam Goławski, a siódmy w finale B na 100m Artur Komuda (11.15) – wszyscy WLKS Siedlce.

źródło: własne; foto: zpierwszejpilki.blox.pl