Stanisław Więciorek: Mierzymy wysoko

   
Autor:
Dodano: 2012/07/26 7:45    views 4136

Trener rugbistów Pogoni Siedlce Stanisław Więciorek opowiada o przygotowaniach, planach i celach na przyszły sezon w Ekstralidze.

Jak Pan z perspektywy czasu ocenia awans rugbistów Pogoni do Ekstraligi?
– Był to z pewnością duży sukces. Pogoń od dłuższego czasu występowała w I lidze. W zeszłym sezonie byliśmy blisko, ale nie awansowaliśmy. Teraz już się nam udało tego dokonać. Niemniej traktujemy ten awans połowicznie. Awans to jest połowa sukcesu, utrzymanie w Ekstralidze będzie prawdziwym sukcesem.
W jaki sposób zespół będzie przygotowywał się do gry na najwyższym poziomie?
– Od połowy lipca trenujemy 3 razy w tygodniu. Są to treningi, które podtrzymują formę. Właściwe przygotowania rozpoczniemy 29 lipca obozem dochodzeniowym w Siedlcach. Były plany, żeby jechać na obóz w góry, ale zdecydowaliśmy, że zostajemy na miejscu. Będziemy odbywać dwa, trzy treningi dziennie na obiektach własnych. Kończymy zgrupowanie 4 sierpnia sparingiem najprawdopodobniej z Budowlanymi Lublin.
Czy w składzie zajdą jakieś zmiany?
– Ci którzy byli na pewno zostaną. Prawie pewne jest przyjście do nas trzech Gruzinów, którzy około 20 sierpnia mają przyjechać do Polski. Dopinamy transfery dwóch zawodników z Polski, znajdujących się w kręgu zainteresowania kadry. Skład na pewno będziemy mieli dużo lepszy niż w zeszłym roku.
Wzmocnieniem powinien być także wychowanek Pogoni, młodzieżowy reprezentant Polski, który wreszcie będzie miał odpowiedni wiek do gry.
– Tak, dochodzi do nas Maciej Panasiuk, który ma duży talent. Z drugiej strony ubywa nam Grzegorz Muszyński, ponieważ przejdzie operację barku. Była to planowana operacja, w rundzie rewanżowej grał na własną odpowiedzialność. Byłem mu bardzo wdzięczny za ryzyko jakie podejmuje, ale drżałem o jego zdrowie. Skończyło się na tyle szczęśliwie, że jego stan zdrowia się nie pogorszył. W pierwszej rundzie Ekstraligi na pewno nie zagra. Nie zagra również reprezentant Polski Piotr Psuj, który jest po operacji więzadeł krzyżowych i go w tym roku nie zobaczymy.
Jak zostaną potraktowane rozgrywki Pucharu Polski? Czy Pogoń przystąpi do tych zmagań?
– Będziemy w nich brali udział i starali się pokazać z jak najlepszej strony. Priorytetem będzie jednak dla nas wynik w lidze. Nie odpuszczamy Pucharu Polski, ale w hierarchii ważności Ekstraliga jest wyżej.
Jakiego wyniku można oczekiwać po Pogoni w Ekstralidze?
– Jeśli uda się zbudować taką kadrę, jaką sobie zaplanowaliśmy to będziemy mieć naprawdę mocny skład. Nie chcę deklarować jaki wynik osiągniemy, ale mierzymy wysoko. Życie i sport wszystko weryfikuje, ale my zakładamy walkę o najwyższe cele.
Dziękuję za rozmowę

 

źródło: własne / Echo Katolickie; foto: Maciej SztajnertCo? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 19 Paź 09:00 09:00
  XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy “Równych Szans”
 • sobota, 19 Paź 09:30 09:30
  Puchar Polski juniorów i juniorek
 • sobota, 19 Paź 14:00 14:00
  Ekstraliga: Budowlani Lublin – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • sobota, 19 Paź 14:30 14:30
  III liga: Polonia Warszawa – Basket Siedlce
 • sobota, 19 Paź 16:00 16:00
  II liga: SMKK Siedlce – MUKS AZS Umed Łódź
 • sobota, 19 Paź 18:00 18:00
  I liga: Stal Nysa – KPS Siedlce
 • sobota, 19 Paź 19:00 19:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Chemik Olsztyn
 • niedziela, 20 Paź 09:30 09:30
  Puchar Polski juniorów i juniorek
 • niedziela, 20 Paź 13:00 13:00
  II runda ogólnorozwojowego turnieju sportowego dla dzieci „Szukamy młodych talentów”
 • niedziela, 20 Paź 13:05 13:05
  II liga: Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna


Sponsorzy

Patronat medialny