wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Wykoszeni (fotogaleria)

W kolejnym meczu kontrolnym Pogoń Siedlce pokonała Kosę Konstancin 8:0.

Dla siedlczan spotkanie z Kosą było ostatnim sparingiem przed inauguracją II ligi. W 12 minucie Krystian Wójcik znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak strzelił w bramkarza. Sześć minut później Adam Czerkas uderzył minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego sprzed pola karnego. W 22 minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Damian Guzek dośrodkował w pole karne, piłka minęła dwóch Pogonistów, ale akcję mocnym strzałem po ziemi wykończył Rafał Augustyniak. W 32 minucie było już 2:0. Adrian Dzubiński wypuścił Czerkasa, a ten strzelił mocno na bramkę bezradnego bramkarza. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy wynik mógł podwyższyć Czerkas, ale strzelił w słupek. W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Szczechowicza zdobyli jeszcze 6 bramek. W 48 minucie Bartosz Mudent podał do Wiktora Lacha, a młody napastnik nie zastanawiając się strzelił celnie po ziemi. Chwilę później testowany Bartłomiej Dołubizna po indywidualnej akcji strzelił kolejną bramkę. W 60 minucie sędzia po faulu na Mudencie pokazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił testowany Piotr Gurzęda. Piętnaście minut przed końcem meczu Marcin Paczkowski zagrał z rzutu rożnego do Chinonso Agu, a Nigeryjczyk  podał wzdłuż bramki do Lacha, który strzelił na bramkę i zdobył swoją druga bramkę. W 78 minucie Dołubizna podał do Wójcika, a pomocnik z Włodawy skierował futbolówkę do bramki. W 84 minucie Guzek został sfaulowany w polu karnym i sędzia ponownie odgwizdał rzut karny, który znowu  wykorzystał Gurzęda.

W zespole Pogoni testowani byli: Piotr Gurzęda (Szynnik Jarosławl (Rosja)), Bartłomiej Dołubzina (Olimpia Zambrów) i Japończyk Yoki Kumada (Pogoń II Szczecin).

01.08.12, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Kosa Konstancin 8:0 (2:0)

Bramki: Rafał Augustyniak 22, Adam Czerkas 32, Wiktor Lach 48, 75, Bartłomiej Dołubizna 49, Piotr Gurzęda 61 (k), 84 (k), Krystian Wójcik 78

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński (46, 30. Andrzej Olszewski) – 8. Robert Kwiatkowski (46, 13. Bartosz Mudent), 17. Przemysław Rodak (70, 4. Chinonso Agu; 79, 24. Adrian Dziubiński), 3. Piotr Gurzęda, 22. Damian Guzek (46, Hubert Łukanowski) – 2. Rafał Augustyniak (70, 19. Krystian Wójcik), 4. Chinonso Agu (46, 21. Bartłomiej Dołubizna), 24. Adrian Dziubiński (46, 10. Marcin Paczkowski), 19. Krystian Wójcik (46, 14. Yoki Kumada), 16. Michał Steć (70, 22. Damian Guzek) – 9. Adam Czerkas (46, 18. Wiktor Lach)

żółta kartka: Bartłomiej Dołubizna 66

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)