Próba generalna na plus (multimedia)

Rezerwy Pogoni wygrały w ostatnim sparingu przed inauguracją IV ligi z Naprzodem Skórzec 5:2.

Przez pierwsze 15 minut oba zespoły atakowały, ale nie udokumentowały tego bramkami. W 16 minucie Bartłomiej Kamiński strzelił nad bramką sprzed pola karnego. Siedem minut później siedlczanie zanotowali pierwsze trafienie. Testowany Maciej Stróżak podał do Cezarego Demianiuka, ten pognał prawą stroną i dośrodkował w pole karne do Tomasza Misiowskiego, a młody napastnik strzałem z pierwszej piłki zdobył gola. W 43 minucie było 2:0. Bramkarz Naprzodu nie trafił w piłkę, a do futbolówki dobiegł Demianiuk i strzelił do pustej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem podopiecznych Andrzeja Cabaja. Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście. Już w 49 minucie zdobyli bramkę. Najpierw strzał Piotra Krawczyka obronił Karol Budzikur, jednak celnie dobił inny piłkarz przyjezdnych. W 55 minucie swoich sił próbował Damian Rytel, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął bramkę. 64 minuta: Akcja lewą stroną, podanie do napastnika, który pokonuje siedleckiego golkipera i doprowadza do remisu. W 84 minucie Grzegorz Iskra podał do Kamila Mamczarza, a 16-latek będąc „oko w oko” z bramkarzem bez mniejszych problemów strzelił gola. Dwie minuty później biało-niebiescy ponownie strzelili bramkę. Tym razem po dośrodkowaniu Rafała Konasiuka na listę strzelców wpisał się Iskra. Minutę przed końcem spotkania Iskra wypuścił Mamcarza, a ten ponownie będąc sam na sam nie mylił się.

W zespole Pogoni II testowani byli: po raz kolejny Bartłomiej Kamiński (Orzeł Siemiatycze), Tomasz Lipiński, Grzegorz Iskra (obaj Grodzisk Krzymosze) oraz dwóch nowych Bartłomiej Dołubizna i Maciej Stróżak. Dołubizna jest testowany w pierwszym zespole, a ostatnio występował w Olimpii Zambrów. Stróżak mimo iż ma 19 lat już występował za granicą. W sezonie 2008/09 i 2009/10 grał w juniorskiej drużynie Rapidu Wiedeń. Ostatnio był bez klubu.

W środę 15 sierpnia rezerwy rozegrają swój pierwszy mecz w rozgrywkach IV ligi. W Siedlcach o godzinie 19.30 zagrają z Mszczonowianką Mszczonów.

Skrót meczu autorstwa Dominika Kowalskiego

10.08.12, 17:30 – Siedlce (stadion ARM)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 5:2 (2:0) Widzów: 50

Bramki: Tomasz Misiowski 23, Cezary Demianiuk 43, Kamil Mamcarz 84, 89, Grzegorz Iskra 86 – Damian Chłopek 49, Piotr Skóra 64

Pogoń II: 83. Karol Budzikur (75, 1. Piotr Antoszczuk) – 10. Jakub Jurek (48, 3. Mateusz Dmowski), 8. Paweł Brodziak, 20. Bartłomiej Kamiński (55, 5. Mariusz Bednarczyk), 5. Hubert Łukanowski (13, 22. Tomasz Lipiński) – 14. Rafał Jędrzejczyk (46, 19. Rafał Konasiuk), 2. Bartłomiej Dołubizna (46, 17. Damian Rytel), 15. Maciej Stróżak (60, 13. Grzegorz Iskra), 9. Tomasz Grochowski (73, 18. Adam Chojecki) – 7. Tomasz Misiowski (60, 16. Kamil Mamcarz), 11. Cezary Demianiuk (80, 6. Kamil Centkowski)