Rozbudzone apetyty (multimedia)

W drugim teście przed wznowieniem ekstraligowych zmagań Pogoń Siedlce wygrała w dobrym stylu z Budowlanymi Łódź.

Mecz rozegrano 3×30 minut. Na wstępie trzeba powiedzieć, że Pogoń zagrała bardzo dobre zawody i zasłużenie pokonała, bądź co bądź, jeden z najlepszych polskich zespołów. Pierwsze punkty w meczu zdobyli goście, którzy skutecznie wykonali rzut karny. Do końca tercji punktowali już tylko Pogoniści, a właściwie jeden. Nowy kopacz Tomasz Gasik dwukrotnie przyłożył i tyle samo razy podwyższył. W drugiej tercji przyłożenie zaliczył Bartek Nasiłowski po dobrze rozegranej dwójkowej akcji z Pawłem Plichtą. Kolejne pięć punktów zapisał na swoje konto Dawid Lorentowicz, mijając rywali jak slalomowe tyczki. Po obu przyłożeniach skutecznie podwyższał Gasik. W ostatniej tercji do głosu zaczęli dochodzić wicemistrzowie Polski. Pogoń nie zaczęła nagle grać gorzej, ale dała o sobie znać klasa przeciwników, którzy zdobyli dwa przyłożenia i zaliczyli jedno podwyższenie. Ostatnie punkty w meczu golem z karnego zdobył najlepszy na boisku Gasik. Po meczu trenerzy w rozmowie z zawodnikami tonowali nastroje, jednak chcąc nie chcąc siedlczanie narobili kibicom spore apetyty na Ekstraligę.

Za dwa tygodnie na inaugurację Ekstraligi Pogoń zmierzy się w Gdańsku z mistrzem Polski – Lechią.