Pierwsza lekcja od Mszczonowianki (multimedia)

Nie udał się debiut rezerw MKP w IV lidze. Siedlczanie przegrali na własnym boisku z Mszczonowianką Mszczonów 0:2.

Spotkanie pierwotnie zaplanowane na 19:30 zostało opóźnione o około 25 minut z powodu spóźnienia sędziów. Do meczu Pogoniści przystąpili w mocno eksperymentalnym, ale  silnym w składzie. W ofensywie skład na papierze wyglądał naprawdę nieźle, jednak obrona była jednym wielkim znakiem zapytania. Ta formacja zawiodła już w pierwszej akcji Mszczonowianki, w której Arkadiusz Rusinowski bez większych problemów ograł obrońców gospodarzy i skierował piłkę do siatki. Siedlczanie z biegiem czasu coraz lepiej radzili sobie na boisku, jednak brakowało skuteczności. Goście, także nie odpuścili i kilkakrotnie za sprawą Rusinowskiego i Marcina Ciesielskiego sprawdzali refleks Jacka Kozaczyńskiego juniora. Okazje dla Pogoni mieli m.in. Tomasz Grochowski, Tomasz Misiowski i Bartosz Mudent. Niestety, albo brakowało skuteczności, albo na posterunku był Mariusz Osiński.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Łukasza Pastewski w golkipera z Siedlec. Za chwilę odpowiedziała Pogoń po strzale Cezarego Demianiuka, po stałym fragmencie gry. Kilkakrotnie strzałów z dystansu próbował Damian Rytel, lecz brakowało celności. Znać o sobie dawał także Rusinowski, ale dobrze w bramce spisywał się Kozaczyński. W 71 minucie goście musieli grać w „10” po drugiej żółtej kartce dla Tomasza Skórzyńskiego. Nie pomogło to siedlczanom, którzy w 84 minucie po sytuacji sam na sam Łukasza Kakietka mogli przegrywać 0:2. W 87 minucie osłabieni zostali siedlczanie po czerwonej kartce za dwie żółte dla Damiana Rytla. Minutę później po szybkiej akcji Jakub Lasota zagrał wzdłuż bramki do Łukasza Gołki, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki i ustalił wynik na 0:2.