Emocji grad, punktów brak

Futboliści siedleckiej Pogoni przegrali w wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy 2:3. Po trzech kolejkach siedlczanie pozostają bez zwycięstwa i z jednym zdobytym punktem.

W porównaniu do bezbramkowo zremisowanego meczu z Concordią trener Piotr Szczechowicz dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Ze składu wypadli Andrzej Olszewski, Rafał Augustyniak i Krystian Wójcik, natomiast na ich miejsca wskoczyli Jacek Kozaczyński, Rafał Kosiec i Marcin Paczkowski. Wisła Puławy była w ostatnim czasie częstym rywalem Pogoni. W czasie swojej kadencji Szczechowicz potykał się z Wiślakami już cztery razy. W meczach o stawkę Pogoń pod jego wodzą zanotowała ligową porażkę (0:1) i pucharowe zwycięstwo (3:1) oraz wygraną i remis w starciach towarzyskich (3:0 i 2:2).

Oba zespoły pierwsze zagrożenie w meczu stworzyły po uderzeniach z dystansu. Ze strony siedleckiej dwukrotnie strzelał Paczkowski, z kolei ze strony puławskiej szczęścia próbował Marek Nowak. Przed upływem pierwszego kwadransa Nazar Peńkoweć omal nie popełnił kosztownego w skutkach błędu. Golkiper puławian długo zwlekał z wybiciem piłki, co niemal skończyło się jej stratą na rzecz Adriana Dziubińskiego. W 25 minucie świetną okazję dla gospodarzy do objęcia prowadzenia miał Konrad Nowak, który przymierzył w poprzeczkę z około 25 metrów. Wiślacki goleador z każdą minutą się rozgrywał i stwarzał coraz większe zagrożenie dla siedleckiej defensywy. W tej fazie meczu Pogoń stać było jedynie na niecelne strzały z okolic 18 metra w wykonaniu Dziubińskiego i Michała Stecia. W 41 minucie okazję na objęcie prowadzenie przez siedlczan miał wyjątkowo aktywny w ofensywie Przemysław Rodak, jednak defensor Pogoni zamykając dośrodkowanie Kośca źle uderzył. W ostatniej minucie pierwszej połowy biało-niebiescy dostali bramkę do szatni. Konrad Nowak pięknym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów pokonał Kozaczyńskiego.

Tak fatalnie jak zakończyła się pierwsze odsłona spotkania dla Pogonistów, tak wspaniale zaczęła się druga połówka meczu. Po dośrodkowaniu Kośca z rzutu wolnego w niegroźnej sytuacji ręką we własnej szesnastce zagrał Sebastian Orzędowski, po czym sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą jedenastki, a zarazem strzelcem gola numer 1 dla Pogoni w nowym sezonie został Dziubiński. W 59 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie; Marcin Popławski wywarł presię na Marcinie Nowaku, dzięki czemu Nowak (Konrad) znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał siedleckiego golkipera. Pogoniści nie załamali się tą sytuacją i błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. W 62 minucie kolejne dośrodkowanie Kośca trafiło pod nogi Rodaka, który świetnie podał do Dziubka, temu nie zostało nic innego jak wpakować piłkę z bliska do siatki. Pogoń mogła odwrócić losy meczu na swoją korzyść w 68 minucie, kiedy Peńkoweć długo zwlekał z interwencją po wrzutce Paczkowskiego, ale w tej sytuacji piłka minęła słupek. Kilka chwil później okazję do skompletowania hat-tricka miał Nowak, ale świetną interwencją przeszkodził mu w tym Kozaczyński. Co nie udało się najlepszemu strzelcowi Wisły, udało się Popławskiemu. Pozyskany z lubelskiego Motoru zawodnik na 16 metrze przyjął podanie od Dawida Pożaka i trafił (po rykoszecie) do bramki gości. Odpowiedź Pogoni mogła być natychmiastowa, jednak uderzenie Stecia z 20 metrów pewnie złapał Peńkoweć. To już wszystko, na co było stać siedlczan w tym spotkaniu. W końcówce meczu było więcej kartek niż składnej gry, wobec czego druga porażka w sezonie stała się faktem.

Przegrana z Wisłą była drugą porażką w sezonie poniesioną na wyjeździe. Jeśli Pogoń szybko nie zacznie gromadzić punktów, to nieudany początek sezonu może wpłynąć na psychikę zawodników, czego pokłosiem może być walka o utrzymanie do końca sezonu.

18.08.12, 18:00 – Puławy
II liga: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:2 (1:0)