Pogoń lepsza od mistrzów Polski!!!

Na inaugurację Ekstraligi Pogoń pokonała aktualnych mistrzów Polski – Lechię Gdańsk 26:19.

Rugbiści siedleckiej Pogoni nie mogli sobie wyobrazić lepszej inauguracji ekstraligowych rozgrywek. Od pierwszego gwizdka sędziego siedlczanie w niczym nie ustępowali utytułowanym rywalom. Pogoniści nie przestraszyli się Lechistów i walczyli z nimi, jak równy z równym. W pierwszej połowie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy schodzili na przerwę z prowadzeniem 19:13. Siedlczanie jednak nie podłamali się, bo czuli, że nie są gorsi od przeciwnika. Grając w I lidze Pogoniści rozkręcali się z minuty na minutę i praktycznie każdy rywal w drugiej połowie opadał z sił. Podobny scenariusz miało sobotnie spotkanie. Świetnie przygotowani motorycznie i mentalnie przez duet Stanisław WięciorekJerzy Matwiejczuk rugbiści grali konsekwentnie i walczyli o każdy centymetr boiska. Przygotowanie plus dyscyplina pozwoliła Pogoni na zdobycie kolejnych 13 punktów, przy zerowym dorobku gospodarzy. Tym samym ekipa z Siedlec sprawiła niespodziankę, a dla kibiców Lechii nawet sensację. Ci którzy oglądali zespół w meczach sparingowych widzieli, że ta ekipa ma potencjał na bycie czołową siłą ligi. Słowa uznania należą się Tomaszowi Gasikowi, który dzięki świetnym kopom był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Opisany wyżej historyczny sukces powinien przyciągnąć rzeszę kibiców na kolejny domowy mecz rugbistów z Orkanem Sochaczew, który odbędzie się 15 września o 15.00.

25.08.12, 15:00 – Pruszcz Gdański
Ekstraliga: Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 19:26 (19:13)