SKK po pierwszym sparingu

Koszykarze SKK Siedlce pierwszy przedsezonowy sparing mają za sobą. W Kutnie musieli uznać wyższość akademików ulegając nieznacznie 58:65.

Po trzytygodniowym okresie intensywnych treningów siedleccy koszykarze weszli w drugą fazę przygotowań do sezonu. A jest nią rozgrywanie spotkań kontrolnych mających na celu zgranie drużyny i ćwiczenie różnych wariantów na boisku.

Pierwszy taki sparing mają za sobą. W dniu wczorajszym mierzyli się w Kutnie ze swoim ligowym rywalem, AZS. W mecz lepiej weszli nasi gracze, którzy wygrali pierwszą kwartę 19:10. Niepokojącym był fakt urazu pleców Kamila Sulimy  już na początku spotkania. W najbliższym czasie okaże się, czy jest to coś poważnego czy jednak mała niedyspozycja zdrowotna. Wracając do meczu, gospodarze podrażnieni przegraniem I kwarty, od drugiej zebrali się, czego efektem było ich jedenastopunktowe (53:42) prowadzenie przed decydującą kwartą. Wprawdzie SKK odrobił nieco strat, ale nie udało się odwrócić losów spotkania i to gospodarze schodzili z parkietu z podniesionymi czołami. Najwięcej punktów dla SKK w tym spotkaniu uzbierał Rafał Sobiło (16). Jak podkreśla trener Tomasz Araszkiewicz do wyniku meczu w chwili obecnej nie ma co przywiązywać większej wagi. – Najważniejsze jest to, że zaczęliśmy grać sparingi – zaznacza.

Okazja do rewanżu dla SKK nadarzy się na turnieju towarzyskim w Siedlcach, który planowany jest w dniach 7-9 września. O pozostałych planach sparingowych SKK napiszemy szerzej już niebawem.

W chwili obecnej z gry i treningów wyłączony jest Marcin Chodkiewicz, który na jednym z treningów doznał urazu stawu skokowego, ale niedługo powinien dołączyć do kolegów.