wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Zabrakło energii (multimedia)

Drugi zespół Pogoni przegrał w meczu 3 kolejki IV Ligi na własnym boisku z Energią Kozienice 1:4. Mimo, iż siedlczanie przez większość spotkania grali w przewadze to nie zdołali odrobić strat.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla podopiecznych Andrzeja Cabaja. Już w 3 minucie Tomasz Lipiński zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter odgwizdał rzut karny. Chwilę później „11” wykorzystał Eugeniusz Kołodziejczyk. W siedleckiej ekipie pierwszy celny strzał oddał Kacper Starek w 11 minucie, jednak jego uderzenie było za lekkie. W 13 minucie Mateusz Krześniak znalazł się sam na sam z Karolem Budzikurem, ale jego strzał lobem przeleciał obok bramki. Dwie minuty później było już 0:2. Po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Rafał Dryk. W 18 minucie przegrywaliśmy już trzema bramkami. Nieporozumienie Huberta Łukanowskiego i golkipera Pogoni wykorzystał Grzegorz Seremak. 23 minuta: Czerwoną kartką za faul na Tomaszu Misiowskim został ukarany Patryk Woźniak. W 24 minucie mocny strzał Damiana Rytla z rzutu wolnego na róg wybił Piotr Stachurski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Łukanowski strzelił w bramkę z wolnego po ziemi, jednak tor lotu futbolówki zmienili obrońcy Energii. Chwilę później Rafał Jędrzejczyk niecelnie strzelił z główki.

Na początku drugiej odsłony trener Cabaj dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się: Tomasz Grochowski i Paweł Brodziak. W 48 minucie biało-niebiescy byli blisko zdobycia gola. Jędrzejczyk po rajdzie prawą stroną boiska zagrał do wbiegającego Starka, jednak zawodnik pochodzący z Lublina strzelił niecelnie. Siedem minut później ponownie Jędrzejczyk pognał prawą flanką i dograł to Grochowskiego, a ten wślizgiem wpakował piłkę do bramki. W 58 minucie defensor z Kozienic dotknął ręką futbolówkę w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał. Po godzinie gry strzał Mateusz Kamoli z linii pola karnego obronił Budzikur. W 68 minucie ponownie dobrą interwencją popisał się Budzikur, a tym razem strzelał Andrzej Kalinka. Kwadrans przed końcem strzał Jędrzejczyka „wypluł” bramkarz przyjezdnych, jednak żaden z siedlczan nie ruszył do piłki. Wynik meczu w 90 minucie ustalił Patryk Wachowicz, który po rzucie wolnym z 40 metrów strzelił głową.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 1 września o godzinie 14 w Iłży z miejscową Polonią.

Film z meczu autorstwa Dominika Kowalskiego

26.08.12, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV Liga: Pogoń II Siedlce – Energia Kozienice 1:4 (0:3) Widzów: 100

Bramki: Tomasz Grochowski 55 – Eugeniusz Kołodziejczyk 4 (k), Rafał Dryk 15, Grzegorz Seremak 18, Patryk Wachowicz 90

Pogoń II: 83. Karol Budzikur – 22. Bartosz Mudent (46, 8. Paweł Brodziak), 18. Tomasz Lipiński, 3. Hubert Łukanowski, 16. Marek Adamczyk (68, 4. Jakub Jurek) – 14. Rafał Jędrzejczyk, 24. Bartłomiej Dołubizna, 17. Damian Rytel (63, 7. Rafał Konasiuk), 21. Cezary Demianiuk (46, 15. Tomasz Grochowski) – 5. Kacper Starek, 20. Tomasz Misiowski

Energia: 1. Piotr Stachurski – 7. Bartłomiej Molenda (46, 22. Patryk Wachowicz), 15. Patryk Walasek, 17. Maciej Woźniak, 18. Rafał Dryk – 9. Eugeniusz Kołodziejczyk, 16. Mateusz Kamola (76, 3. Edward Czaplarski), 8. Andrzej Kalinka, 4. Rafał Giziński – 10. Grzegorz Seremak (59, 21. Artur Strąg), 19. Mateusz Krześniak (53, 2. Mateusz Matysiak)

Żółte kartki: Kacper Starek 19 – Mateusz Krześniak 16

Czerwona kartka: Maciej Woźniak 23 (za faul)

Sędzia: Krzysztof Sawicki (Warszawa)