Postraszyły Widzew (fotogaleria)

Koszykarki MKK, mimo porażki 70:85, napędziły sporo stracha przedstawicielowi PLKK – Widzewowi Łódź.

W sparingu z łodziankami nasze koszykarki musiały sobie poradzić bez Katarzyny Furdak, którą z gry wyeliminowała kontuzja stawu skokowego. Siedlczanki nie załamały się absencją koleżanki i od pierwszej minuty dały się we znaki Widzewowi.

Pierwsze punkty w presezonie dla MKK zanotowała aktywna i wyróżniająca się w całym meczu Agnieszka Kret. Pozyskana z Rzeszowa koszykarka świetnie weszła w mecz i 10 kolejnych punktów było jej autorstwa. Koszykarki z Łodzi grały solidnie, nie było widać różnicy klas pomiędzy zespołami, ale to Widzew zakończył I kwartę prowadzeniem 19:15. Druga kwarta to popis gry siedlczanek. MKK szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 26:25. Wtedy kontuzji doznała jedyna nominalna rozgrywająca Weronika Toporowska. Na szczęście szybko doszła do siebie i była gotowa do dalszej walki. Kontuzja koleżanki w niczym nie przeszkodziła podopiecznym duetu trenerskiego Teodor Mołłow-Arkadiusz Mazurkiewicz, które zaczęły budować przewagę. Dwukrotnie w tej części meczu MKK wychodził na 6-punktowe prowadzenie (33:27 i 36:30), by ostatecznie schodzić na przerwę przy prowadzeniu 40:36.

Po przerwie koszykarki z Łodzi zaczęły odzyskiwać straconą przewagę. Widzew zagrał niezwykle skutecznie w trzeciej kwarcie i najpierw wyrównał (51:51), a przed decydującą ćwiartką wyszedł na 5-punktowe prowadzenie. W ostatniej części meczu siedlczanki walczyły o odrobienie strat, ale doświadczone ekstraklasowiczki nie dały sobie zrobić krzywdy.

MKK w pierwszym przedsezonowym sparingu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W komplecie udanie do zespołu wprowadziły się nowe zawodniczki, a i młode siedlczanki pokazały, że nie chcą być tylko uzupełnieniem składu. Jutro o 10 na hali II LO zostanie rozegrane drugie spotkanie pomiędzy MKK a Widzewem.

Opinia pomeczowa
Lucyna Kotonowicz
(MKK): Myślę, że zawiesiłyśmy wysoko poprzeczkę Widzewowi. Powalczyłyśmy i pokazałyśmy kawał dobrej koszykówki. Jutro gramy rewanż i mam nadzieję, że go wygramy.

31.08.12, 17:00 – Siedlce

Sparing: MKK Siedlce – Widzew Łódź 70:85 (15:19, 25:17, 20:31, 10:20)
MKK: 13. Agnieszka Kret 21, 5. Małgorzata Myćka 18, 16. Małgorzata Jurkowska 16, 7. Weronika Toporowska 7, 21. Grażyna Witkoś 4, 8. Lucyna Kotonowicz 2, 6. Dominika Paczkowska 2, 14. Anna Jaszczuk, 4. Zuzanna Niedziółka, 19. Dominika Prochenka
Widzew: 12. Anna Tondel 29, 7. Leona Jankowska 17, 11. Lidia Kopczyk 11, 8. Katarzyna Bednarczyk 9, 4. Małgorzata Chomicka 6, 18. Marta Hylewska 6, 6. Magdalena Rzeźnik 6, 5. Daria Dziwulska, 16. Wiktoria Zapart, 15. Justyna Okulska