SKK zwycięża po raz pierwszy

Koszykarze SKK Siedlce odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w meczach kontrolnych. W Warce pokonali miejscowego Pułaskiego 57:54.

To był trzeci przedsezonowy  sparing podopiecznych Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka. Po dwóch porażkach, w końcu przyszło zwycięstwo. Rywalem był II-ligowy Pułaski Warka. Z tym zespołem SKK mierzył się w minionym sezonie w rozgrywkach Pucharu PZKosz. Patrząc na wynik dzisiejszej wygranej 57:54, możnaby pomyśleć, że fajerwerków nie było zważywszy, że przeciwnik gra o ligę niżej. Tymczasem mecz ten był potraktowany przez trenerów i zawodników typowo szkoleniowo. Co to znaczy? – Zagraliśmy wybitnie szkoleniowo nie zważając na wynik spotkania. Najważniejsza była dla nas realizacja celów przedmeczowych. Chcieliśmy przećwiczyć określone zagrywki, przetrenować pewne schematy na poszczególnych pozycjach i w poszczególnych akcjach. Przed każdą kwartą zawodnicy dostawali zadania, które musieli realizować, nie zważając na wynik – tłumaczy Wiesław Głuszczak.

Do przerwy wynik był niekorzystny dla SKK. Mało tego, w drugiej kwarcie nasi koszykarze przegrywali nawet 10 punktami. – Były okazje by wtedy indywidualnymi akcjami odwrócić losy meczu, ale uparcie ćwiczyliśmy to co było założone – wyjaśnia Głuszczak.

01.09.2012, 13.00 – Warka
Sparing: Pułaski Warka – SKK Siedlce 54:57 (12:20, 15:3, 16:15, 11:19)
SKK: Rafał Sobiło 14, Rafał Kulikowski 13, Tomasz Deja 10, Michał Przybylski 8, Mariusz Rapucha 5, Jacek Czyż 4, Radosław Basiński 3, Łukasz Perciński, Jakub Rędzia.

Przed koszykarzami siedleckiego klubu teraz turniej towarzyski w naszym mieście. Początek turnieju w najbliższy piątek (7 września). Mecze będą rozgrywane w hali ARM, która ma być oddana do użytku po zmianach „kosmetycznych”. Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz turnieju.