Jest zwycięstwo

Siedleccy kibice wreszcie doczekali się zwycięstwa Pogoni. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe rzeszowską Stal 2:1.

Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Piotra Szczechowicza. Najpierw jeden z zawodników Pogoni nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a zaraz po błędzie defensywy Stali piłka nie mogła znaleźć właściciela. Ostatecznie znalazła się poza polem karnym. W 19 minucie zapędy siedlczan ostudziła bramka dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Dawida Floriana w pole karne piłkę do własnej bramki skierował Marcin Nowak. Później znów lepszym zespołem była Pogoń, a swoich okazji szukali Michał Steć i Chinonso Agu. Jedynie w końcówce pierwszej odsłony do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Stali, ale daleko było do strzelenia bramki. Do przerwy więcej goli nie było.

Po zmianie stron Pogoniści wzięli się do odrabiania strat. W 56 minucie nieatakowany Krystian Wójcik podbiegł kilkanaście metrów z piłką i oddał strzał z okolicy 20 metra. Piłka znalazła się w siatce. Dziesięć minut później na strzał Piotra Wasikowskiego obronił Tomasza Wietecha, na szczęście Wójcik zdążył z dobitką i zdobył prowadzenie dla siedleckiego zespołu. Siedlczanie dalej atakowali, jednocześnie kontrolując grę i dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

02.09.12, 17:00 – Rzeszów

II liga: Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)

Bramki: Marcin Nowak 19 (s) – Krystian Wójcik 56, 67

Stal: 33. Tomasz Wietecha – 3. Sebastian Przybyszewski, 10. Piotr Duda,17. Donatas Nakrošius, 8. Michał Lisańczuk – 6. Dawid Florian (71 Tomasz Persona), 22. Arkadiusz Baran, 21. Łukasz Krzysztoń (83, 20. Jakub Więcek), 7. Kamil Stachyra – 24. Daniel Koczon, 11. Andreja Prokić

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski (77, 14. Marcin Paczkowski), 15. Rafał Augustyniak, 3. Marcin Nowak, 22. Damian Guzek – 7. Rafał Kosiec (15, 11. Adrian Dziubiński; 90, 21. Cezary Demianiuk), 4. Chinonso Agu, 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 16. Michał Steć (66, 24. Rafał Jędrzejczyk) – 23. Piotr Wasikowski

Żółte kartki: Tomasz Wietecha – Jacek Kozaczyński

Czerwona kartki: Donatas Nakrošius 90+5

źródło: własne