Przełamanie rezerw (multimedia)

Rezerwy Pogoni wygrały swój pierwszy ligowy mecz. Na własnym boisku podopieczni Andrzeja Cabaja pokonali Wulkan Zakrzew 3:0.

Już w 7 minucie siedlczanie mogli zdobyć bramkę. Rafał Jędrzejczyk zagrał do Cezarego Demianiuka, jednak ten będąc w wymarzonej sytuacji strzelił po ziemi obok słupka. Pięć minut później biało-niebiescy ponownie zmarnowali kolejną okazję. Jędrzejczyk minął bramkarza i strzelił na bramkę, ale obrońca Wulkanu wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 29 minucie Kacper Starek zagrał górną piłkę do Jędrzejczyka, jednak ten w dogodnej sytuacji spudłował. W 36 minucie pierwszy celny strzał na bramkę Andrzeja Olszewskiego oddali goście. Po rzucie wolnym Artur Rogala strzelił głową, ale jego uderzenie było za lekkie i nie sprawiło problemów siedleckiemu golkiperowi. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Marcin Paczkowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił z główki wprost w bramkarza.

Przez pierwsze dwadzieścia minut drugiej odsłony piłkarze Pogoni przeważali na boisku, jak zresztą przez całą część meczu, jednak nie udokumentowali tego bramką. W 67 minucie padł upragniony gol. Akcję rozpoczął Paczkowski, który przejął piłkę w środkowej części boiska, podał do Starka, ten zagrał do Wiktora Lacha, a były zawodnik KS Piaseczno strzałem z linii pola karnego wyprowadził siedlecki zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później po szybkiej kontrze Starek podał do Tomasza Misiowskiego, młody napastnik minął Jakuba Studzińskiego, jednak piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W 90 minucie Lach zagrał do Jędrzejczyka, a ten nie zastanawiając się strzelił celnie z pierwszej piłki na bramkę. W doliczonym czasie gry, a dokładnie w 3 minucie doliczonego czasu gry Misiowski po indywidualnej akcji strzelił z zerowego konta i ustalił wynik meczu.

Następne spotkanie drugi zespół Pogoni rozegra w sobotę 8 września o godzinie 11 na wyjeździe z zespołem UKS Łady.