MKK lepszy od SKK (fotogaleria)

W trzecim przedsezonowym sparingu koszykarki MKK Siedlce wygrały z kadetami Siedleckiego Klubu Koszykówki 69:65.

W wyjściowym składzie MKK znalazła się Katarzyna Furdak, dla której był to debiut w siedleckiej drużynie. Premierowy występ wypadł niezwykle okazale, bowiem rozgrywająca zagrała bardzo dobre zawody, w których zdobyła najwięcej punktów z całego zespołu, szczególnie brylowała rzutami zza linii 6,75 m.

Od pierwszych minut na parkiecie przeważały siedlczanki, które górowały nad kadetami nie tylko doświadczeniem. SKK był nieskuteczny i po kilku pierwszych akcjach przegrywał 0:8. Przewaga ta utrzymała się do końca kwarty wygranej przez nasze koszykarki 15:8. W połowie drugiej kwarty młodzi siedlczanie doprowadzili do remisu 21:21, po chwili wyszli po raz pierwszy w meczu na prowadzenie 23:21. W końcówce pierwszej odsłony meczu koszykarki wyrównały (25:25), by jednak schodzić na przerwę przegrywając 25:27.

W trzeciej kwarcie MKK wrócił na prowadzenie, między innymi dzięki celnym „trójkom” debiutantki Furdak. W ostatniej części meczu na parkiecie pojawiły się wychowanki klubu, a przewaga punktowa MKK z każdą minutą się powiększała. 10-punktowe prowadzenie podopiecznych duetu trenerskiego Teodor MołłowArkadiusz Mazurkiewicz dawało wrażenie spokojnego zwycięstwa, jednak zryw kadetów doprowadził do nerwowej końcówki. Koszykarki MKK nie wpadły w panikę i zasłużenie wygrały 69:65.