wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Zwycięstwo piłkarek!

Piłkarki siedleckiej Pogoni odniosły pierwsze zwycięstwo w II lidze kobiet! Na wyjeździe podopieczne Michała Strzałkowskiego pokonały KU-AZS UW Warszawa 2:1.

Wielką niespodziankę sprawiły piłkarki Pogoni w Warszawie, gdzie pokonały miejscową drużynę KU-AZS UW 2:1. Spotkanie było wyrównane, jednak w pierwszej odsłonie to siedlczanki dwa razy trafiły do bramki gospodyń. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu nowopozyskanej Magdaleny Orzełowskiej Anna Goś wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W 19 minucie tym razem podawała Goś, a Orzełowska będąc w polu karnym podwyższyła na 2:0. Po zmianie stron warszawianki dążyły do wyrównania, jednak stać je było tylko na kontaktową bramkę po błędzie obrony Pogoni.

Siedlczanki wygrały pierwsze spotkanie w tym sezonie. Ostatni raz ligowe zwycięstwo podopieczne Michała Strzałkowskiego odniosły 12 maja, kiedy to pokonały na wyjeździe MKS Ciechanów 2:0. Było to jedyne zwycięstwo siedlczanek w poprzednim sezonie. Teraz jak podkreślił szkoleniowiec MKS po wzmocnieniach gra biało-niebieskich wygląda bardzo dobrze i miejmy nadzieje, że przełoży się to na kolejne punkty w tabeli.

08.09.12, 13:00 – Warszawa (stadion Drukarza)

II liga: KU-AZS UW Warszawa – Pogoń Siedlce 1:2 (0:2)

Bramki: Lidia Sowińska 77 – Anna Goś 3, Magdalena Orzełowska 19

Pogoń: Martyna Matejczuk – Agnieszka Końka, Sylwia Ławecka, Daria Karolak, Gabriela Korycińska (46 Karolina Sobolak) – Agnieszka Michalak, Anna Goś, Agnieszka Mućka, Sylwia Skibniewska (75 Ewelina Zaniewicz) – Olga Białkowska, Magdalena Orzyłowska

Żółte kartki: Marta Walczak 68, Marlena Smolińska 72 – Gabriela Korycińska 45, Sylwia Skibniewska 75