Derbowe emocje (multimedia)

Drugi zespół Pogoni pokonał na własnym boisku Wilgę Garwolin 3:2. Siedlczanie spotkanie kończyli w 10 po czerwonej kartce Łukasza Pucyka.

Podopieczni Andrzeja Cabaja od pierwszych minut narzucili ofensywny styl gry i próbowali w strzelić gola. W 7 minucie Łukasz Pucyk strzelił z przed pola karnego obok bramki. Cztery minut później biało-niebiescy zanotowali pierwsze trafienie. Podanie ze środka pola do Kacpra Starka i młody napastnik strzelił po rękach bramkarza. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się ponownie Starek, jednak golkiper gości z problemami obronił jego strzał. W 26 minucie Cezary Demianiuk zagrał do Starka, ten mając przed sobą pustą bramkę nieczysto trafił w piłkę. Dziesięć minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Paweł Edyk strzelił z woleja minimalnie obok słupka.

Drugą odsłonę siedlczanie ponownie rozpoczęli lepiej i strzelili gola. W 49 minucie Rafał Jędrzejczyk minął dwóch obrońców i mając przed sobą tylko bramkarza celnie strzelił przy krótkim słupku. Cztery minuty później było już 3:0. Demianiuk minął obrońcę, dośrodkował w pole karne, a tam Starek uderzeniem z woleja nie dał szans Łukaszowi Mirakowi. W 57 minucie po szybkiej kontrze Pogoni strzał Tomasza Misiowskiego obronił bramkarz Wilgi. 66 minuta: Edyk zacentrował z rzutu rożnego, Jacek Kozaczyński wypuścił piłkę z rąk i gola głową z najbliższej odległości strzelił Patryk Mianowski. Od 68 minuty Pogoniści grali w 10, kiedy to Pucyk został ukarany czerwoną kartką. Sześć minut przed końcem goście zdobyli gola. Podanie wzdłuż bramki dobrze zamknął Jakub Wachnicki. Przyjezdni po dwóch trafieniach atakowali z chęcią doprowadzenia do remisu. W 89 minut po jednej z kontr Jędrzejczyk będąc „oko w oko” z golkiperem strzelił wprost w niego. W doliczonym czasie gry, a dokładnie w 94 minucie Starek podał do Jędrzejczyka, jednak pomocnik mając przed sobą czystą bramkę strzelił obok niej.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 22 września o godzinie 16 na wyjeździe z Okęciem Warszawa.

Skrót z meczu autorstwa Dominika Kowalskiego

16.09.12, 11:20 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Wilga Garwolin 3:2 (1:0)

Bramki: Kacper Starek 11, 53, Rafał Jędrzejczyk 49 – Patryk Mianowski 66, Jakub Wachnicki 84

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 16. Marek Adamczyk, 5. Tomasz Lipiński, 10. Bartlomiej Dołubizna, 13. Hubert Łukanowski – 19. Rafał Jędrzejczyk, 3. Robert Narwojsz (90, 9. Bartłomiej Kamiński), 8. Łukasz Pucyk, 11. Cezary Demianiuk (77, 14. Emil Michalak) – 22. Kacper Starek, 18. Tomasz Misiowski

Wilga: 1. Łukasz Mariak – 2 Karol Zawadka, 7. Łukasz Grązka, 17. Bartłomiej Szczęśniak, 16. Patryk Mianowski (75, 3. Arkadiusz Zalewski) – 5. Kamil Zawadka, 19. Mariusz Drożdż, 10. Daniel Bogusz (80, 8. Paweł Pyra), 13. Paweł Edyk, 4. Paweł Trojanek (46, 11. Bartłomiej Sitarek) – 15. Jacek Kajtowski (46, 9. Jakub Wachnicki)

Żółte kartki: Paweł Edyk 47, Kamil Zawadka 90+2 – Łukasz Pucyk 54, Rafał Jędrzejczyk 63, Marek Adamczyk 73, Jacek Kozaczyński 82

Czerwona kartka: Łukasz Pucyk 68 (za dwie żółte)