Forma SKK wzROSłA?

Koszykarze SKK mocno postawili się Rosie Radom, a o końcowym wyniku zdecydowały ostatnie 2 minuty.

W ostatnim meczu Międzynarodowego Turnieju Koszykówki w Lublinie siedleccy koszykarze mierzyli się z ekstraklasową Rosą Radom. W ubiegłym sezonie siedlczanie dwukrotnie ograli radomian. Teraz to jest inny zespół. W związku z otrzymaniem dzikiej karty na grę w Tauron Basket Lidze, Mariusz Karol mocno przemeblował skład, wprowadzając do niego trzech graczy z Serbii (Cupkowic, Vasojević, Bogavac).

Tak czy inaczej, po 20 minutach meczu to nasi gracze wygrywali 7 punktami (37:30). W drugiej kwarcie zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka pozwolili przeciwnikom na rzucenie tylko 8 pkt. Po przerwie Rosa postawiła na mocniejszą obronę co przyniosło efekt. Radomianie odrobili straty i o końcowym rezultacie miała zadecydować ostatnia „ćwiartka” spotkania. A tu gra toczyła się punkt za punkt. Jeszcze na dwie minuty przed końcem na tablicy widniał remis. Wtedy parkiet za pięć przewinień musiał opuścić Kamil Sulima, a m.in. wobec braku jego zmiennika – Rafała Sobiło (nie wystąpił z racji problemów z „Achillesem”) nie udało się utrzymać wyniku. Rywal wygrał, ale tylko 4 punktami.

– Postawiliśmy się drużynie, która będzie występować w najwyższej lidze w Polsce. Przegraliśmy dopiero w końcówce. Jesteśmy zadowoleni z gry, bowiem patrząc na przebieg meczu, muszę przyznać, że nasza forma idzie w górę – ocenił Tomasz Araszkiewicz.

16.09.2012, 10.00 – Lublin
5 mecz turnieju: Rosa Radom – SKK Siedlce 63:59
(22:20, 8:17, 19:12, 14:10)

Rosa: Radke 16, Cupković 11, Bogdanowicz 11, 6, Zalewski 6, Vasojević 6, Wilczek 4, Bogavac 4, Michalski 3, Kardaś 2, Schenk, Sobuta.

SKK: Kamil Sulima 17, Adrian Czerwonka 8, Michał Przybylski 8, Radosław Basiński 6, Tomasz Deja 6, Rafał Kulikowski 5, Mariusz Rapucha 5, Marcin Chodkiewicz 4, Tomasz Gałan.

16.09.2012, 12.00 – Lublin
6 mecz turnieju: Start Lublin – Basket Łuck 92:97 (22:27, 21:25, 22:25, 27:20)

Start: Rafał Król 22, Łukasz Szczypka 17, Przemysław Łuszczewski 16, Michał Marciniak 13, Michał Sikora 10, Andrzej Misiewicz 8, Bartosz Ciechociński 3, Paweł Kowalski 2, Adam Pawelec 1, Sebastian Drążyk.

Basket: Igor Dranczenko 18, Eduard Fedczuk 17, Stanisław Aleksiejczuk 14, Wadim Rieka 13, Dmytro Szawakryński 10, Artem Szewka 9, Jurij Zozulia 8, Walerij Prystupa 6, Oleksij Mozgarowskij 2, Anatolij Dubniuk.