Tęsknili za domem (multimedia)

Siedlczanie po 3 wyjazdowych spotkaniach na własnym boisku pokonali ostatni w tabeli Motor Lublin 2:1. Obie bramki dla Pogoni zdobył Adrian Dziubiński.

Siedlecka Pogoń do meczu przystąpiła z nowopozyskanym Paschalem Ekwueme na ataku. Na trybunach zasiadło kilku znanych w środowisku piłkarskim osobistości: m.in. dziennikarz sportowy Mateusz Borek oraz dyrektor Motoru, były reprezentant Polski Jacek Bąk.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga Pogoni. To siedlecki zespół dyktował warunki na boisku i stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Już w 5 minucie po dośrodkowaniu Piotra Wasikowskiego piłka zatrzymała się na… poprzeczce, a w 10 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłka trafiła do Michała Stecia, który zacentrował w pole karne, podanie wślizgiem przedłużył Marcin Nowak, a nieobstawiony Adrian Dziubiński trafił do siatki rywala. Później dobrze w ataku radził sobie Paschal Ekwueme, który kilkakrotnie mógł pokusić się o bramkę, jednak za każdym razem górą byli defensorzy z Lublina. W 22 minucie Krystian Wójcik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak na posterunku był Mateusz Oszust. Lubelski bramkarz kilkakrotnie niepewnie interweniował, jednak nie udało się biało-niebieskim tego wykorzystać. W końcówce pierwszej odsłony Motor przycisnął. Najpierw w 32 minucie błąd Stecia naprawili koledzy, a za chwilę złe wybicie Jacka Kozaczyńskiego juniora znów ratowali stoperzy z Siedlec.

W przerwie na boisku pojawił się po dłuższej przerwie Jacek Kosmalski. Początkowo gra toczyła się w środku pola, ale z czasem to Pogoniści znów zaczęli przeważać. W 53 minucie po dośrodkowaniu Wasikowskiego Robert Kwiatkowski dobrze uderzył na bramkę Motoru, ale piłka obcierając się o słupek powędrowała za linię końcową. Za chwilę strzał Wójcika niepewnie złapał Oszust i Kosmalski mógł to wykorzystać. Zabrakło niewiele. W 6 minucie znów znać o sobie dał Dziubiński, który podwyższył prowadzenie. Świetnym podaniem piętą do Wójcika popisał się Steć. Pochodzący z Włodawy pomocnik zagrał wzdłuż bramki Motoru, a Adrian Dziubiński z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Kwadrans później gola zdobył Motor. Ivan Jovanović, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku znalazł miejsce przed polem karnym na oddanie strzału i zmieścił piłkę w bramce Kozaczyńskiego. W końcówce piłkarze gości robili wszystko, aby doprowadzić chociażby do remisu, jednak na wiele nie pozwoliła im dobrze dzisiaj grająca siedlecka defensywa.