Lider lepszy

Piłkarki Pogoni Siedlce przegrały w wyjazdowym spotkaniu z liderem II ligi KS Raszyn 0:2.

Dzisiaj w Raszynie piłkarki MKS Pogoń Siedlce rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Od samego początku decyzje sędziego były nie zrozumiałe. Sędzia wdawał się w niepotrzebne dyskusje z zawodniczkami z obu stron i doprowadził do ostrej gry. W 18 minucie pierwszą bramkę zdobywa Sadecka po błędzie siedleckiej defensywy. W 20 minucie sędzia podyktował rzut karny, a bramkę zdobyła Adamczyk. Do przerwy wynik brzmiał 2:0, mimo że w 22 minucie Olga Białkowska strzeliła z wolnego w poprzeczkę, a Karolina Sobolak zmarnowała dobitkę. W 31 minucie znów strzelała Sobolak, jednak bardzo dobrze obroniła ten strzał bramkarka gospodyń.

Po przerwie rozpoczyna się wielki spektakl w wykonaniu sędziego głównego zawodów. W 62 minucie arbiter ukarał zawodniczkę z Raszyna żółtą kartką, która w brutalny sposób faulowała Sobolak, a ta za komentarz w kierunku sędziego otrzymała bezpośrednio czerwony kartonik. W 76 minucie sędzia dopatrzył się faulu wykonanego w polu karnym przez bramkarkę Pogoni Martynę Matejczuk karząc ją czerwoną kartką. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla gospodarzy. Siedlczankom grając w „9” udało się utrzymać wynik meczu. W 82 minucie kapitan zespołu Pogoni Olga Białkowska zauważyła, że sędzia jest pijany, informując jednocześnie trenera zespołu. W związku z taką sytuacją, powiadomiono miejscowy Komisariat Policji w Raszynie i zgłoszono fakt przybyłemu patrolowi celem przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organiźmie sędziego. Badania dały wynik negatywny i potwierdziły, że sędzia główny prowadził zawody pod wpływem alkoholu. Swoim zachowaniem na boisku oraz nie udolnymi decyzjami sędzia główny w pełni wypaczył wynik meczu. W związku z takim stanem rzeczy, drużyna MKS Pogoń Siedlce podjęła decyzję o odwołaniu się do Wydziału Gier MZPN w Warszawie z jednoczesnym powiadomieniem PZPN w Warszawie w związku z wypaczeniem meczu.

29.09.12, 11:00 – Raszyn

II liga: KS Raszyn – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Sadecka 18, Adamczyk 20 (k)

Pogoń (skład wyjściowy): Martyna Matejczuk – Agnieszka Końka, Sylwia Ławecka, Anna Goś, Daria Karolak – Agnieszka Mućka, Sylwia Skibniewska, Agnieszka Michalak, Weronika Ługowska – Olga Białkowska, Karolina Sobolak

Żółte kartki: Nicole Chojnacka 62 – Karolina Sobolak 53

Czerwone kartki: Karolina Sobolak 62 (za dyskusję z sędzią), Martyna Matejczuk 76 (za faul)