Uciekli w drugiej połowie (fotogaleria)

Szczypiorniści Prusa Siedlce przegrali trzecie spotkanie w II lidze. Tym razem na hali w Łosicach musieli uznać wyższość ChKS Łódź ulegając temu zespołowi 32:37.

Gra UKS w pierwszych 30 minutach wyglądała dobrze. Goście szybko zauważyli, że na szczególną uwagę zasługuje Emil Kożuchowski i to na nim skupili się przy kryciu. Siedlczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Prowadzenie podopiecznym Janusza Żydowicza dał Sebastian Tomczuk. Prus przez niecałe 10 minut prowadził jedną bądź dwoma bramkami, jednak goście doszli na 7:7 i zaraz wyszli na prowadzenie 8:7. Zaraz gospodarze znów objęli prowadzenie i dopiero w końcówce pierwszej odsłony dali się dogonić zespołowi z Łodzi. ChKS na niecałą minutę przed końcem pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie 19:18, ale do wyrównania w ostatniej akcji przed zejściem do szatni doprowadził Tomczuk.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy były bardzo zbliżone do tego, co prezentowały oba zespoły w pierwszej odsłonie. Po tym czasie goście wykorzystali błędy siedleckich szczypiornistów i wypracowali sobie w pewnym momencie aż 5 punktową przewagę. Siedlczanie na kilka minut przed końcem próbowali zniwelować straty i dogonić rywala. Udało się to częściowo, bo w 59 minucie wynik brzmiał 32:34, jednak w końcówce ofensywnie ustawiony Prus pozwolił sobie rzucić 3 bramki i ostatecznie przegrał 32:37.

Po spotkaniu można powiedzieć, że gra siedlczan wygląda z meczu na mecz coraz lepiej. Widać, że zawodnicy są bardziej zgrani i nie odstają tak bardzo od ogranych już na drugim froncie zespołów.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

29.09.12, 16:00 – Łosice (hala ZS nr 1)

II liga: Prus Siedlce – ChKS Łódź 32:37 (19:19) Widzów: 100

Prus: 1. Adam Maciak, 16. Sebastian Ługowski – 2. Paweł Chybowski, 3. Bartosz Sokołów, 4. Rafał Jaszczuk, 5. Paweł Łukaszuk 4, 6. Maciej Żółkowski, 7. Michał Kluczek, 8. Emil Kożuchowski 8, 9. Sebastian Tomczuk 7, 10. Marek Zbucki, 11. Dawid Rymarzak 5, 14. Sebastian Hunder 4, 15. Marek Głuchowski 3, 17. Rafał Kacprzak 1

Łódź: 37. Remigiusz Florczak, 2. Rafał Fałdowicz 6, 3. Łukasz Sobieraj 3, 6. Konrad Witczak 3, 7. Damian Rzepecki 1, 8. Adrian Nowicki 7, 9. Kacper Woźniak 2, 10. Jarosław Marciniak 3, 11.Rafał Wojtas, 12. Marcin Grabowski, 13. Patryk Biernacki 6, 14. Łuaksz Scios 4, 15. Krzysztof Zasada 1, 18. Patryk Tarnowski, 19. Mateusz Kaźmierczak, 92. Adam Kuśmierczyk 1

Kary: Rafał Jaszczuk (3x2min, czerwona kartka 42.26), Emil Kożuchowski (2 min), Marek Zbucki (2 min), Sebastian Hunder (2 min), Marek Głuchowski (2x2min) – Rafał Fałdowicz (2 min), Mateusz Kaźmierczak (2 min)

Sędziowie: Sebastian Patyk, Rafał Salwowski (obaj Warszawa)