Kolejni Budowlani pokonani (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni kontynuują zwycięski marsz. W 4 kolejce siedlczanie wygrali z Budowlanymi Lublin.

Mecz z Budowlanymi Lublin miał wiele podtekstów. W stolicy Lubelszczyzny grało kilku aktualnych Pogonistów, a w podwójnej roli (trenera i zawodnika) występował w tym klubie trener biało-niebieskich Stanisław Więciorek. Wszystkie smaczki zeszły na dalszy plan w momencie pierwszego gwizdka sędziego.

Pojedynek zaczął się podobnie jak poprzednie domowe spotkanie, z Orkanem, czyli od prowadzenia gości. Budowlani atakując prawą stroną zostali zatrzymani, ale po przeniesieniu gry na przeciwną flankę dopięli swego i przyłożyli. Stan meczu wyrównał Norbert Kargol po efektownym i ofiarnym rzucie w pole punktowe przeciwników. Chwilę później Pogoń wyszła na 7-punktowe prowadzenie. Robert Pawelec znakomicie przechwycił piłkę na środku boiska i pognał do końcowej linii przez nikogo nieatakowany. Po chwili podwyższył Tomasz Gasik. Siedlecki kopacz był także bohaterem kolejnych akcji. Najpierw po pięknej akcji przyłożył, by po chwili skutecznie podwyższyć. Kolejne przyłożenie, niezwykle cenne, było zasługą Kargola. Indywidualna szarża Pogonisty doprowadziła go na 5 metr przed polem punktowym, tam oddał piłkę Łukaszowi Powałce, któremu nie pozostało nic innego, jak dopełnić formalności. Gasik podwyższył wynik na 26:5, z takim rezultatem ekipy schodziły do szatni na przerwę.

Uprzedzając fakty, druga połowa została przespana przez siedlczan. Lublinianie zaliczyli dwie bardzo podobne akcje 5+2. Dłuższy okres przewagi w polu obronnym Pogonistów kończył się przyłożeniem i podwyższeniem. Na szczęście, przewaga siedlczan z pierwszej połowy umożliwiła odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu. Dodatkowo po zdobyciu punktu bonusowego za 4 przyłożenia Pogoń umocniła się na fotelu lidera.

Na kolejny rozdział ligowych zmagań trzeba będzie poczekać do weekendu 13/14 października. Już w najbliższy weekend, niejako na pocieszenie, siedlczanie wyjadą do Krakowa na mecz Pucharu Polski z I-ligową Juvenią.