Triumf Kurpiewskiego

Sławomir Kurpiewski okazał się zwycięzcą kolejnego Grand Prix.

34 uczestników stanęło na starcie październikowego turnieju szachowego z cyklu Grand Prix Siedlec 2012. Turniej wygrał Sławomir Kurpiewski zwyciężając we wszystkich 7 partiach. Drugie miejsce zajął Przemysław Musiatowicz uzyskując 5,5 pkt. Obaj są zawodnikami siedleckiego klubu szachowego „Skoczek”. Kolejne miejsca z 5 pkt zajęli: 3. Andrzej Litwiniec (Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski), 4. Paweł Krasuski (UPH Siedlce), 5. mistrz Marcin Myć (Skoczek Siedlce), 6. Piotr Puszkarski (Biała Podlaska), który jednocześnie wygrał klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Paweł Goławski z Łukowa – 3 pkt z 7, a wśród uczniów szkół podstawowych Filip Piskorski – z SP STO w Siedlcach, który zdobył 2,5 pkt. Szczegółowe wyniki turnieju są zamieszczone na stronie internetowej programu sędziowskiego http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_3334/results.html?l=pl&tb=10

W 10 tegorocznych  turniejach Grand Prix Siedlec  zostało sklasyfikowanych aż 123 uczestników. Na czele punktacji długofalowej znajdują się dwaj zawodnicy KSz. „Skoczek” Siedlce – Marcin Myć – 53 pkt przed Sławomirem Kurpiewskim – 49,5 pkt. Kolejne miejsca zajmują: 3. Andrzej Litwiniec, 4. Adam Łukasik (Skoczek) – obaj po – 44,5 pkt. 5. Piotr Delekta – 43,5 pkt 6. Zbigniew Litwiniec (Orlęta) – 39,5 pkt.

Do końca rozgrywek zostały 2 turnieje, które zostaną rozegrane w dniach 10 listopada i 1 grudnia br.

źródło: własne