Rozwiali nadzieje (mulitmedia)

Piłkarze rezerw Pogoni przegrali na własnym boisku z Szydłowianką Szydłowiec 1:2.

Siedlczanie do spotkania przystąpili bardzo mocnym składem. Przez pierwszy kwadrans Pogoń II atakowała, jednak nie udokumentowała tego bramką. Goście w tym czasie stworzyli jedną kontrę, jednak Błażej Miller przegrał pojedynek sam na sam z Karolem Budzikurem. W 19 minucie Marcin Paczkowski zagrał na lewe skrzydło do Piotra Wasikowskiego, ten podał w pole karne do Adriana Dziubińskiego, jednak strzał pomocnika urodzonego w Brugii był minimalnie niecelny. W 24 minucie Damian Guzek sfaulował w polu karnym jednego z graczy przyjezdnych i sędzia wskazał na wapno. Chwilę później strzał Damiana Szyszki z „11” obronił Budzikur. Po tej akcji sprawdziło się stare piłkarskie przysłowie, mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Wasikowski wykonał 60-metrowy rajd, po czym zagrał do Paczkowskiego, który przyjął piłkę i oddał celny strzał na bramkę Pawła Wieczorka. W 30 minucie siedlczanie stracili bramkę. Podanie z lewej strony boiska wykorzystał Łukasz Okła. Pierwsza odsłona kończyła się remisem 1:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 48 minucie strzał Michała Wiatraka z ok. 25 metrów nad poprzeczką przeniósł siedlecki golkiper. W następnych minutach oba zespoły walczyły, aby zdobyć gola. W 67 minucie bliski tego czynu był Łukasz Pucyk. Cztery minuty później po strzale Millera ponownie dobrą interwencję popisał się Budzikur. Od 79 minucie podopieczni Andrzeja Cabaja po czerwonej kartce Paczkowskiego musieli grać w dziesiątkę. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście zdobyli bramkę, jak się później okazało, na wagę trzech punktów, a strzelcem zwycięskiego gola był Michał Wiatrak.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 20 października o godzinie 15 na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi.

14.10.12, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Szydłowianka Szydłowiec 1:2 (1:1) Widzów: 100

Bramki: Marcin Paczkowski 26 – Łukasz Okła 30, Michał Wiatrak 88

W 25 minucie Damian Szyszka (Szydłowianka) nie wykorzystał rzutu karnego (Karol Budzikur obronił).

Pogoń II: 83. Karol Budzikur – 8. Bartosz Mudent, 17. Marcin Rogoziński, 3. Tomasz Lipiński, 22. Damian Guzek – 14. Rafał Jędrzejczyk (60, 16. Marek Adamczyk), 9. Marcin Paczkowski, 20. Adrian Dziubiński (67, 5. Hubert Łukanowski), 4. Piotr Wasikowski – 14. Tomasz Misiowski (46, 7. Paschal Ekwueme), 15. Łukasz Pucyk

Szydłowianka: 1. Paweł Wieczorek – 2. Przemysław Janik, 20. Maksym Kobylarczyk, 17. Michał Wiatrak, 15. Paweł Suwara, 6. Norbert Drożdżał, 7. Damian Szyszka, 4. Mateusz Rafalski, 9. Daniel Grymuła, 8. Błażej Miller (90+3, 18. Łukasz Łaciak), 14. Łukasz Okła (90+2, 10. Paweł Kobylarczyk)

Żółte kartki: Damian Guzek 24, Marcin Rogoziński 51, Marcin Paczkowski 75 – Mateusz Rafalski 20, Paweł Wieczorek 33, Maksym Kobylarczyk 60

Czerwona kartka: Marcin Paczkowski 79 (za dwie żólte)

Sędzia: Łukasz Trawiński (Warszawa)