W dążeniu do JASnego celu (fotogaleria)

Drugi mecz z beniaminkiem i po raz kolejny zwycięstwo. MKK Siedlce wygrał dziś z JAS-FBG Sosnowiec 75:55 i objął przodownictwo w tabeli.

Siedleccy sympatycy MKK Siedlce w niedzielny wieczór znów mogli zasiąść na trybunach hali ARM, by móc wspierać dopingiem (a przy okazji podziwiać) nasze koszykarki. Inauguracja sezonu 2012/2013 w siedleckiej hali wypadła jak najbardziej pomyślnie.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Przyjezdne nie zamierzały tanio sprzedawać skóry i toczyły zacięty bój z faworyzowanymi gospodyniami. To im się udawało bowiem minimalnie prowadziły 15:12. W naszym zespole widoczna była Lucyna Kotonowicz i Weronika Toporowska (dwie celne „trójki”). Końcowe minuty tej kwarty z lekką przewagę MKK, co przełożyło się na prowadzenie naszych koszykarek 22:17.

Kolejna odsłona zaczęła się znakomicie dla naszych zawodniczek. Po rzucie za 3 Toporowskiej MKK prowadził 28:20. W kolejnych minutach kibice zgromadzeni w hali ARM oglądali popis nieskuteczności z obu stron. Dużo było walki, ale też dużo niedokładności i błędów. Sosnowiczanki postraszyły miejscowe zbliżając się na 3 punkty (30:27). Wtedy do głosu doszły podopieczne Teodora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza, przeprowadzając kilka skutecznych akcji. Mogły się podobać rajdy dynamicznej Kotonowicz. W 19 minucie po rzucie za 3 punkty Katarzyny Furdak na tablicy świetlnej pojawił się miły dla gospodyń wynik 41:27. Odpowiedź rywalek sprawiła, że do przerwy wynik brzmiał 41:30.

Po zmianie stron przewaga MKK z minuty na minutę rosła. Przyczyniła się do tego dobra postawa rozgrywającej Katarzyny Furdak. Skuteczna pod koszem jak i w obronie była w naszym teamie także Małgorzata Jurkowska. Sosnowiczanki wobec dobrej gry MKK nie miały za wiele do powiedzenia, tym bardziej, że raziły nieskutecznością. Po 30 minutach rywalizacji siedlczanki prowadziły aż 63:36 (!).

Rywalki były zrozpaczone. Ponadto opadły z sił. Trenerzy MKK widząc co się dzieje na parkiecie, desygnowali do gry zawodniczki rezerwowe. Sosnowiczanki wykorzystując ten fakt wygrały tą część meczu. Swoje niemałe umiejętności pokazywała najskuteczniejsza zawodniczka gości Agnieszka Stawowska. I tak w ostatecznym rozrachunku lepsze okazały się nasze koszykarki wygrywając 75:55.

Drugie zwycięstwo MKK w nowym sezonie stało się faktem. Momentami brakowało jeszcze zrozumienia w szeregach naszych koszykarek, ale z każdym meczem powinno być lepiej. Takiej wersji się trzymajmy i cieszmy się z dzisiejszej wygranej. W meczu zabrakło kontuzjowanej Małgorzaty Myćki. Oby za tydzień była już do dyspozycji trenerów.

14.10.2012, 18:00 – Siedlce (hala ARM)
I liga centralna: MKK Siedlce – JAS-FBG Sosnowiec 75:55 (22:17, 19:13, 22:6, 12:19)

MKK: 15. Małgorzata Jurkowska 16 (6 zbiórek), 9. Katarzyna Furdak 15 (3×3, 8 asyst), 8. Lucyna Kotonowicz 11, 22. Marta Urbaniak 11 (2×3), 7. Weronika Toporowska 10 (2×3, 6 asyst), 13. Agnieszka Kret 8, 21. Grażyna Witkoś 4 (7 zbiórek), 6. Dominika Paczkowska, 14. Anna Jaszczuk, 19. Dominika Prochenka.

JAS-FBG: 13. Agnieszka Stawowska 20, 17. Olga Biernacka 14, 6. Patrycja Kaczor 10, 15. Karolina Łodygowska 6, 11. Justyna Jaworska 5, 5. Klaudia Rutkowska, 9. Katarzyna Kosałka, 12. Katarzyna Kosczielny, 14. Anna Szelwicka, 16. Marlena Deko.