Przed pauzą

   
Autor:
Dodano: 2012/10/18 9:26    views 2739

W listopadzie swoje ostatnie tegoroczne mecze rozegrają przedstawiciele sportów drużynowych korzystający z boisk trawiastych. Jak prezentują się terminarze naszych zespołów przed ligową przerwą i jakie nadzieje wiążemy z ich występami?

 

Piłka nożna

Futbolistów Pogoni czeka jeszcze 5 spotkań, 3 domowe i 2 wyjazdowe. Rywale na finiszu jesieni nie są przesadnie wymagający, dlatego siedlczanie powinni ugrać kilka punktów i zająć bezpieczną pozycję w tabeli (miejsce 13 i wyższe). Problemem biało-niebieskich na finiszu mogą być kartki. Kolejne żółtko będzie skutkować pauzą w przypadku Marcina Nowaka, Rafała Augustyniaka, Chinonso Agu i Roberta Kwiatkowskiego. Strata któregoś z tych zawodników może być kosztowna w starciach z sąsiadami w tabeli.

Pozostałe mecze:
20 października (sobota), godz. 15:00 Pogoń Siedlce – Resovia
27 października (sobota), godz. 15:00 Siarka Tarnobrzeg – Pogoń
3 listopada (sobota), godz. 13:00 Pogoń – Garbarnia Kraków
10 listopada (sobota), godz. 13:00 Unia Tarnów – Pogoń
17 listopada (sobota), godz. 13:00 Pogoń – Znicz Pruszków

Rezerwy siedleckiej Pogoni zakończą sezon tydzień wcześniej. Jak na razie podopieczni Andrzeja Cabaja zajmują przedostatniej miejsce w tabeli z 7 punktami na koncie. O poprawienie mizernego dorobku punktowego postarają się w 4 ostatnich meczach (2 domowe, 2 wyjazdowe). Dwie wygrane u siebie dałyby jako taki komfort, ale ciężko się ich spodziewać, gdy przegrywa się nawet takim składem, jaki zagrał z Szydłowianką.

Pozostałe mecze:
20 października (sobota), godz. 15:00 Pilica Białobrzegi – Pogoń II Siedlce
28 października (niedziela), godz. 11:00 Pogoń II – Mazowsze Grójec
4 listopada (niedziela), godz. 11:00 Pogoń II – Sparta Jazgarzew
10/11 listopada Żyrardowianka Żyrardów – Pogoń II

Radzącym sobie zaskakująco dobrze piłkarkom Pogoni pozostały w tym sezonie 2 spotkania. Za tydzień podejmą u siebie Pegaza Drobin, a w ostatni wyjazd wybiorą się do Radomia na starcie z tamtejszym Zamłyniem. Pogonistki mają szansę przezimować w górnej części tabeli, co z pewnością będzie sukcesem.

Pozostałe mecze:
27 października, godz. 12:00 Pogoń Siedlce – Pegaz Drobin
3/4 listopada Zamłynie Radom – Pogoń

 

Rugby

Ekipa z Siedlec zagra jeszcze 4 mecze (1 na wyjeździe), trzy spotkania ekstraligowe oraz mecz Pucharu Polski z Budowlanymi Łódź na własnym terenie. W najbliższy weekend do Siedlec przyjedzie ligowy outsider AZS AWF Warszawa. Potem podopieczni Stanisława Więciorka wyjadą do Poznania, by zmierzyć się z Posnanią. Ostatnie dwa mecze to swoisty deser dla wszystkich sympatyków rugby. W rozegranej jeszcze jesienią pierwszej rundzie rewanżowej Pogoń zagra w Siedlcach z mistrzem Polski Lechią Gdańsk, a tydzień później rozegra wspomniane wcześniej starcie pucharowe z wicemistrzem Polski.

Pozostałe mecze:
21 października (niedziela), godz. 14:00 Pogoń Siedlce – AZS AWF Warszawa
27 października (sobota), godz. 14:00 Posnania Poznań – Pogoń
11 listopada (niedziela), godz. 14:00 Pogoń – Lechia Gdańsk
18 listopada (niedziela), Pogoń – Budowlani Łódź

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

KONTRAHENCI

Patronat medialny