Bez Czerkasa ani rusz

   
Autor:
Dodano: 2012/10/23 15:07    views 3022

Powrót do gry Adama Czerkasa zbiegł się w czasie z dobrą passą siedleckiej Pogoni. Jak duży udział w wynikach zespołu ma napastnik?

Adam Czerkas trafił do Siedlec latem 2011 roku. W parze z Jackiem Kosmalskim miał stworzyć zabójczy dla wszystkich II-ligowych rywali atak. Pochodzący z pobliskiego Sokołowa Podlaskiego snajper pierwsze trafienie w oficjalnym meczu zaliczył już w pierwszej kolejce sezonu 11/12. W całym sezonie Czerkas zdobył 6 bramek w 25 występach. Pełne 90 minut zaliczył 7 razy, natomiast 22 razy wychodził w pierwszej jedenastce.

Nowy sezon zaczął się pechowo dla Czerkasa, bowiem doznał on urazu w Radomiu. Do gry powrócił dopiero w 10 kolejce. Od tego momentu Pogoń nie doznała porażki i zdobyła 8 punktów w 4 meczach. Jak na razie wychowanek sokołowskiego Podlasia wystąpił w biało-niebieskich barwach 32 razy (11 zwycięstw – 6 remisów – 15 porażek). Pogoń w składzie z Czerkasem zdobyła 39 na 96 możliwych punktów, co daje skuteczność na poziomie 40%.

Te statystyki może nie pokazują Czerkasozależności, ale idźmy dalej. Od momentu przyjścia napastnika Pogoń zdobyła 50 punktów, z tego aż 39 w meczach z nim na boisku. Strzelona przez niego bramka daje niemal gwarancję końcowego sukcesu. Gdy Czerkas trafia do bramki rywali to Pogoń nigdy nie przegrywa. 9 bramek zdobytych do tej pory dla biało-niebieskich dało 6 zwycięstw i 2 remisy, 20 punktów na 24 możliwe!

Czerkas miał stworzyć duet marzeń z Kosmalem, jednak zamiast tego zastąpił go w roli głównego strzelca siedleckiego zespołu i idola kibiców. Oby doświadczony napastnik nie miał problemów zdrowotnych do końca rundy i pomógł siedlczanom w poprawieniu ligowej pozycji.

 

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
KOki
Gość
KOki
7 lat 8 miesięcy temu

Szczechowicz powinien wystawiać dwóch napastników bez tego sam Czerkas długo nie pociągnie już było to widać w ost meczu.Kosmal powinien więcej grać aby złapać wiatr w żagle i stworzyć takie samo zagrożenie jak na początku z Czerkasem i strzelali gole na zmianę.

GooN
Gość
GooN
7 lat 8 miesięcy temu

Czerki wystarczy tylko muszą być 2 skrzydła a tych nie ma. Wasik – niewypał, Kwiat – to juz nie to co kiedyś, Jędrzej i Kosiec- szału nie ma, Steć – rzadko kiedy dokłada gole albo assy. Przydał by sie ktoś ograny w ekstraklasie

abcdefghijk
Gość
abcdefghijk
7 lat 8 miesięcy temu

I po co to chrzanienie o kontuzji Czerkasa redaktorku?
Kto chce, ten wie, co było prawdziwym powodem jego niegrania.

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny