sobota, 20 kwietnia 2024r.

Ograbieni z punktów (multimedia)

Siedlecka Pogoń przerwała passę meczów bez porażki. Po 5 spotkaniach siedlczanie przegrali na własnym boisku z Garbarnią Kraków 0:1.

Spotkanie przebiegało pod dyktando Pogoni, która już na początku meczu miała dwie doskonałe sytuacje na objęcie prowadzenia. W 6 minucie Piotr Wasikowski dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam Adrian Dziubiński trafił wprost w bramkarza Roberta Widawskiego. Za chwilę Krystian Wójcik będąc w polu karnym gości podał do Wasikowskiego, a ten się poślizgnął i obrońcy zażegnali zagrożenie. Zemściło się to w 10 minucie spotkania. Wtedy to Mateusz Broź rajdem przez kilkadziesiąt metrów minął Rafała Kośca i uderzył przy bliższym słupku, a piłka zatrzepotała w siatce. Siedlczanie w pierwszej połowie przeważali, jednak poza strzałami Przemysława Rodaka i Michała Stecia (z rzutu rożnego bramkarz zbił piłkę na poprzeczkę) nic się nie działo.

W drugiej połowie goście cofnęli swój zespół na własną połowę i bronili korzystnego dla nich wyniku. W 56 minucie Piotr Wasikowski zdecydował się na strzał, ale trafił w bramkarza. Kilka minut później po drugiej stronie boiska w idealnej sytuacji po kontrze znalazł się Sebastian Leszczak, ale w tylko sobie znany sposób fatalnie spudłował. W 65 minucie z rzutu wolnego strzelał wprowadzony w przerwie Jacek Kosmalski, ale nie zaskoczył golkipera gości. Minutę potem po rzucie rożnym w dobrej sytuacji znalazł się Arkadiusz Ryś i głową przeniósł piłkę nad bramką. W 83 minucie Garbarnia mogła podwyższyć prowadzenie, ale dogodnej okazji po błędzie Marcina Nowaka nie wykorzystał Ifeanyi Nwachukwu.