Zabójczy początek (multimedia)

W ostatnim meczu na własnym boisku w rundzie jesiennej piłkarze Pogoni II Siedlce pokonali Spartę Jazgarzew 7:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Wiktor Lach.

Siedlczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 3 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Bartłomiej Dołubizna zagrał po ziemi w pole karne, a tam w zamieszaniu Wiktor Lach ustawiony tyłem do bramki, strzelił piętą i pokonał golkipera Sparty. Dwie minuty później było już 2:0. Lach podał na skrzydło do Rafała Jędrzejczyka, ten dośrodkował wprost na głowę Paschala Ekwueme i Nigeryjczyk bez problemów strzelił głową. W 7 minucie kolejnego gola mógł zdobyć Ekwueme, jednak będąc sam na sam z Przemysławem Raczko za mocno wypuścił sobie futbolówkę i bramkarz załapał ją. Goście pierwszy celny strzał oddali w 12 minucie, ale Karol Budzikur nie miał problemów z obroną. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze ponownie strzelili, a na listę strzelców wpisał się Lach, który po dośrodkowaniu z rożnego Damiana Rytla strzelił głową. 15 minuta: Jędrzejczyk po ziemi w pole karne, piłkę otrzymuje Ekwueme, mija bramkarza i strzela do pustej bramki. W 19 minucie padła ostatnia bramka w pierwszej połowie, a strzelcem znowu był Lach który po indywidualnej akcji i strzele w długi róg skompletował hat-tricka.  W 28 minucie dobrą okazję mieli gracze Witolda Faliszewskiego. Tomasz Jagiełło podał do Dariusza Cackowskiego, jednak pomocnik będąc „oko w oko” z Budzikurem przegrał ten pojedynek.

Po zmianie stron Jazgarzewianie nie mając nic do stracenia atakowali na bramkę biało-niebieskich, a Pogoń groźnie kontratakowała. W 51 minucie Bartosz Mudent po jednej z kontr zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie doszedł do piłki. W 9 minucie drugiej połowy Dołubizna podał na wolne pole do Cezarego Demianiuka, a wychowanek Pogoni nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w sieci. W 57 minucie przyjezdni zdobyli honorowego gola. Po rzucie rożnym strzał Cackowskiego sparował Budzikur, jednak dobitka Łukasza Kani była już nie do obrony. Wynik meczu w 71 minucie ustalił Marek Adamczyk, który po podaniu Tomaszem Misiowskiego uderzył po ziemi.

Następne spotkanie piłkarze Andrzeja Cabaja rozegrają w sobotę 10 listopada o godzinie 13 na wyjeździe z Żyrardowianką Żyrardów.

04.11.12, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV Liga: Pogoń II Siedlce – Sparta Jazgarzew 7:1 (5:0) Widzów: 50

Bramki: Wiktor Lach 3, 13, 19, Paschal Ekwueme 5, 15, Cezary Demianiuk 54, Marek Adamczyk 71 – Łukasz Kania 54

Pogoń II: 1. Karol Budzikur – 11. Bartosz Mudent, 2. Marcin Paczkowski, 19. Marcin Rogoziński (68, 13. Robert Narwojsz), 22. Damian Guzek – 20. Rafał Jędrzejczyk (46, 5. Cezary Demianiuk), 7. Damian Rytel (63, 18. Tomasz Misiowski), 9. Bartłomiej Dołubizna, 15. Hubert Łukanowski (46, 16. Marek Adamczyk) – 14. Wiktor Lach, 6. Paschal Ekwueme

Sparta: 81. Przemysław Ryczko – 4. Marcin Sokół, 12. Marcin Fąfara, 5. Tomasz Dudek, 14. Łukasz Majkowski, 6. Łukasz Krzyżański (46, 18. Piotr Francuz), 17. Maciej Wójcik (29, 15. Andrzej Kacprzak), 9. Tomasz Jagiełło (30, 16. Mateusz Wasilkiewicz), 7. Dariusz Cackowski, 10. Grzegorz Kończyński (46, 3. Łukasz Kania), 11. Zbigniew Obłuski

Żółte kartki: Marcin Rogoziński 61 – Łukasz Krzyżański 37, Grzegorz Kończyński 45+1, Łukasz Majowski 79