czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Derbowa wygrana Węgrowa (multimedia)

Siatkarki Ósemki Siedlce przegrały wyjazdowe starcie z Nike Węgrów.

Podopieczne Jarosława Plewińskiego stawiały opór ogranym i doświadczonym zawodniczkom z Węgrowa tylko w pierwszej partii. W pozostałyc

h na parkiecie zdecydowanie rządziła Nike. Premierowy set lepiej zaczęły siedlczanki, które po serii zagrywek Martyny Krycki wyszły na prowadzenie 6:2. Węgrowianki dogoniły wynik przy stanie 12:12 i od tego momentu zaczęły budować swoją przewagę. Ósemka nie sprzedała tanio skóry i nie odstając od rywalek przegrała 21:25. Jak się okazało po końcowym gwizdku były to jedynie miłe złego początki. W drugiej odsłonie meczu faworytki III ligi od pierwszej piłki weszły na wysoki poziom gry. Siatkarki z Węgrowa prowadziły 7:1, 18:8 i na koniec seta 25:11. Trzecia (ostatnia) partia miała w miarę wyrównany przebieg, ale jedynie przez około pół seta. Węgrowianki zbudowały bezpieczną przewagę i spokojnie dowiozły ją do końca.

17.11.12, 17:20 – Węgrów

III liga: Nike Węgrów – Ósemka Siedlce 3:0 (25:21, 25:11, 25:16)

Ósemka: 1. Kinga Wiśniewska, 4. Ewa Połeć, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Anna Rybałtowska, 10. Martyna Krycka, 14. Ewelina Kowal oraz 8. Magdalena Witkowska i 2. Paulina Kacprzak, 11. Paulina Grochowska, 12. Adrianna Czaplicka