Na koniec rundy 3 punkty (multimedia)

Pogoń Siedlce w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej pokonała Znicz Pruszków 1:0, a jedyną bramkę w meczu strzelił w 28 minucie Paschal Ekwueme.

Przed spotkaniem odbyła się małą uroczystość, w której podziękowano Dariuszowi Dziewulskiemu za grę i bramki w Pogoni. Podziękowania otrzymał również kierownik Pogoni Dariusz Młynarczyk, któremu w dniu dzisiejszym przypada dziesięciolecie pracy w siedleckim klubie. Obaj dostali pamiątkowe koszulki.

Pierwsza odsłona meczu przebiegła pod dyktando MKP. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu Michała Stecia Jacek Kosmalski strzelił głową, ale golkiper gości nie miał problemów z obroną piłki. Pięć minut później Marcin Rackiewicz w idealnej sytuacji trafił w boczną siatkę. Swojej szansy w strzale z dalszej odległości szukał również Chinonso Agu, jednak zabrakło celności. Z rzutu rożnego wkręcać piłkę do bramki próbował Jacek Kosmalski, ale Paweł Pazdan wypiąstkował piłkę poza pole bramkowe. W 23 minucie tuż zza pola karnego groźnie strzelał Krystian Wójcik, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Za chwilę po błędzie Stecia przed szansą strzelenia bramki dla Znicza stanął Krzysztof Kopciński, ale sytuację w ostatniej chwili uratował Rafał Augustyniak. W 28 minucie padła jedyna bramka w spotkaniu. Jacek Kosmalski dośrodkowywał z lewej strony w pole karne, a piłka trafiła w głowę świetnie ustawionego Paschala Ekwueme i wpadła do siatki. Rozpędzony Ekwueme przy tej akcji wpadł na słupek i skręcił kostkę, przez co za chwilę musiał być zmieniony. W końcówce pierwszej odsłony swoje szanse mieli Adam Czerkas i Krzysztof Kopciński, ale obaj strzelali niecelnie.

W drugiej połowie Znicz zdominował Pogonistów i to on narzucał tempo gry. Pierwszą groźniejszą okazję mieli jednak siedlczanie, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Wójcik, a Pazdan z problemami złapał piłkę. W 54 minucie na strzał sprzed pola zdecydował się 17-letni Maksymilian Banaszewski, jednak piłka przeleciała obok słupka. Kilka minut później Adrian Paluchowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem, ale górą był siedlecki golkiper. W 73 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego byłego piłkarza Pogoni Kamila Tomasa stuprocentową okazję miał Norbert Jędrzejczyk, ale z kilku metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Zaraz uderzał sam Tomas, ale na róg piłkę zbił Kozaczyński junior. W końcówce meczu okazje po kontrach mieli biało-niebiescy, ale m.in. Adam Czerkas nie zdołał pokonać Pawła Pazdana.

17.11.12, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 1:0 (1:0) Widzów: 400

Bramka: Paschal Ekwueme 28

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 15. Rafał Augustyniak, 3. Marcin Nowak, 17. Przemysław Rodak, 16. Michał Steć – 8. Robert Kwiatkowski (78, 14. Rafał Jędrzejczyk), 4. Chinonso Agu, 19. Krystian Wójcik, 20. Jacek Kosmalski (72, 22. Damian Guzek) – 11. Adrian Dziubiński, 6. Paschal Ekwueme (31, 9. Adam Czerkas)

Znicz: 80. Paweł Pazdan – 3. Michał Kucharski, 8. Arkadiusz Jędrych, 21. Norbert Jędrzejczyk, 4. Artur Januszewski (80, 11. Paweł Bylak) – 31. Krzysztof Kopciński (84, 10. Norbert Dobski), 19. Przemysław Sztybrych, 17. Michał Chrabąszcz, 9. Maciej Machalski (46, 7. Maksymilian Banaszewski), 18. Marcin Rackiewicz (70, 6. Kamil Tomas) – 16. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Rafał Augustyniak 86 – Przemysław Sztybrych 41, Kamil Tomas 90+2

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk