Przełamali Stal

Siatkarze KPS Jadar Siedlce wygrali pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie.

W pierwszym secie inicjatywa należała do KPS, który co kilka wymian budował kilkupunktową przewagę. Stal prawie za każdym razem n

iwelowała tę różnicę. Prawie, bo nie udało jej się to w najważniejszej części seta, czyli w końcówce. Druga odsłona to walka punkt za punkt. Najwięcej zimnej krwi w ostatnich minutach seta zachował kapitan siedlczan Witold Chwastyniak, którego skuteczna gra w decydującym momencie walnie przyczyniła się do zwycięstwa. Trzeci set padł łupem nysian, którzy przy wyniku 2:0 dla KPS zostali postawieni pod ścianą. Siedlczanie zaciekle walczyli o zwycięstwo w trzech partiach, ale zabrakło szczęścia i w grze na przwagi lepsi byli gospodarze (29:27). Czwarty set był ostatnią szansą dla gości na zwycięstwo za 3 punkty. Siedlczanie zdawali sobie z tego sprawę i przez większość partii kontrolowali wynik. Stal zerwała się w końcówce, doprowadzając do remisu 23:23, ale KPS wygrał dwie kolejne piłki. Tym samym zwyciężając w całym meczu 3:1.

17.11.12, 18:00 – Nysa
I liga: Stal Nysa – KPS Jadar Siedlce 1:3 (20:25, 23:25, 29:27, 23:25)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 7. Maciej Gorzkiewicz, 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jakub Kowalczyk, 12. Kamil Długosz, 17. Mateusz Jasiński i 13. Damian Kaniowski (libero) oraz 5. Paweł Rejowski, 8. Tomasz Kowalski

źródło: własne / KPS Jadar Siedlce; foto: Maciej Sztajnert