wtorek, 19 marca 2024r.

Młoda Polonia ograna (fotogaleria)

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w ramach roztrenowania Pogoń Siedlce pokonała u siebie zespół Polonii Warszawa złożony z graczy Młodej Ekstraklasy i juniorów 2:1.

Siedlczanie do meczu przystąpili z nowymi nazwi

skami w eksperymentalnym składzie. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Jewhen Romanow (prawy obrońca, 26 lat, Start Otwock), Michał Botwina (boczny pomocnik, 19 lat, Orlęta Łuków), Tomasz Tchórz (środkowy pomocnik, 20 lat, Stal Kraśnik) i Adrian Ligienza (środkowy pomocnik, 21 lat, Lublinianka Wieniawa Lublin). Po przerwie na bramce zagrał bramkarz rezerw – 16-letni Piotr Antoszczuk.

Spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak w grze siedlczan było widać więcej przemyślanych zagrań i składniejszych akcji. Najlepszym zawodnikiem na boisku w dzisiejszym meczu był testowany Jewhen Romanow, który przy pierwszej bramce dla Pogoni zaliczył asystę, a drugą sam strzelił. Ponadto jego dobre dośrodkowania kilkakrotnie stworzyły zagrożenie pod bramką Czarnych Koszul. Pierwsi gola zdobyli jednak młodzi Poloniści. W 41 minucie źle ustawionego Karola Budzikura zauważył jeden z napastników gości i z 30 metrów posłał piłkę do bramki. Po zmianie stron, w 56 minucie siedlczanie wyrównali. Jewhen Romanow zagrał do ustawionego na 3 metrze Paschala Ekwueme i było 1:1. Później kilkakrotnie siedlczanie zmarnowali klarowne sytuacje, jednak zwycięska bramka padła w ostatniej akcji meczu. Wtedy to Cezary Demianiuk wpadł w pole karne, wycofał do Romanowa, a ten silnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W drużynie Polonii wystąpił wychowanek biało-niebieskich – Aron Majczyna.

Pogoń przed przerwą zimową czekają jeszcze trzy sparingi. W najbliższą środę o 17:30 siedlczanie zagrają w Warszawie z Legią ME, w piątek w Siedlcach z Hutnikiem Warszawa, a 7 grudnia również w Siedlcach z juniorami Varsovii Warszawa.

23.11.12, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa (ME) 2:1 (0:1) Widzów: 30

Bramki: Paschal Ekwueme 56, Jewhen Romanow 88 – 14. nieznany 41

Pogoń: Karol Budzikur (46 Piotr Antoszczuk) – 17. Jewhen Romanow, 15. Rafał Augustyniak (46, 2. Bartosz Mudent), 4. Chinonso Agu (46, 7. Przemysław Rodak), 22. Damian Guzek – 23. Michał Botwina (56, 5. Tomasz Misiowski), 16. Bartłomiej Dołubizna (46, 21. Cezary Demianiuk), 11. Tomasz Tchórz (46, 10. Marcin Paczkowski), 8. Adrian Ligienza – 7. Wiktor Lach (46, 14. Rafał Jędrzejczyk), 13. Kacper Starek (46, 6. Paschal Ekwueme)