Niepokonane u siebie (fotogaleria)

MKK Siedlce kontynuuje świetną passę na własnym parkiecie. W meczu wyznaczającym półmetek rozgrywek siedlczanki w dosyć łatwy sposób rozprawiły się ze Ślęzą.

Od pierwszej minuty koszykarki z Siedlec starały się zbudować sobie przewagę punktową. Podopieczne Todora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza szybko objęły prowadzenie 13:3. MKK górował w obronie, wobec czego wrocławianki często zmuszone były do rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem miejscowych 19:10. W drugiej kwarcie siedlczanki pozwoliły Ślęzy na jeszcze mniej. Szczelna obrona i wygrana walka pod koszami pozwoliły osiągnąć rezultat 33:11. Ostatecznie do przerwy na tablicy widniał wynik 37:15.

Po przerwie wrocławianki zaczęły lepiej grać, ale MKK szybko uspokoił wydarzenia na parkiecie. Wyrównaną partię bez większych emocji w świetny sposób zakończyła Małgorzata Myćka, która trafiła z połowy boiska równo z końcową syreną. W ostatniej kwarcie trenerzy dali szansę gry wszystkim zawodnikom. Nie wpłynęło to na obraz gry, o czym świadczy wynik IV kwarty (13:13). MKK pokonał Ślęzę 68:47.

W siedleckim zespole zadebiutowała Karolina Stanek i zaprezentowała się szczególnie dobrze w grze defensywnej. Świetne zawody zaliczyła Grażyna Witkoś. Przeciwko swojemu byłemu zespołowi Graszka rzuciła 19 punktów (wszystkie w pierwszej połowie) przy 90% skuteczności, do tego zaliczając 11 zbiórek.

25.11.12, 18:00 – Siedlce (hala ARM)
I liga: MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 68:47 (19:10, 18:5, 18:19, 13:13)
MKK: 9. Grażyna Witkoś 19, 13. Agnieszka Kret 10, 5. Małgorzata Myćka 9, 25. Marta Urbaniak 9, 15. Małgorzata Jurkowska 6, 23. Lucyna Kotonowicz 6, 6. Dominika Paczkowska, 24. Dominika Prochenka, 12. Karolina Stanek, 7. Weronika Toporowska
Ślęza: 6. Martyna Mićków 20, 5. Małgorzata Koralewska 7, 15. Martyna Stelmach 7, 7. Aleksandra Łata 4, 8. Kinga Bączkowska 3, 11. Agnieszka Czmochowska 2, 9. Karolina Kozera 2, 10. Pamela Stachnik 2, 14. Marzena Kowalczyk