B-klasowiec lepszy (fotogaleria)

Pogoń Siedlce doznała porażki w meczu sparingowym z Hutnikiem Warszawa 2:3, który występuje w warszawskiej Klasie B.

Biało-niebiescy zmierzyli się z drużyną, która nie otrzymała licencji na grę w III lidze i zaczęła rozgrywki od najniższego szczebla. Siedlczanie znów testowali zawodników. Na murawie można było zobaczyć awizowanych wcześniej Łukasza Synowicza (Wisła Płock) i oraz Michał Piechuta (Lublinianka Wieniawa Lublin). Oprócz nich szansę pokazania się otrzymał 19-letni Kamil Osiecki, który grał ostatnio w IV-ligowych Błękitnych Raciąż.

Samo spotkanie miało wyrównany przebieg, ale to goście strzelali bramki. W 32 minucie Marek Uciński będąc w polu karnym uderzył przy bliższym słupku i Hutnik cieszył się z prowadzenia. Dwie minuty później padł drugi gol. Paweł Kowalkowski zdecydował się na strzał z 13 metrów i piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce. Po zmianie stron pierwszą okazję bramkową stworzyli siedlczanie. Po podaniu Damiana Guzka testowany Michał Piechuta uderzył w światło bramki, jednak piłkę złapał golkiper. W 62 minucie Piotr Antoszczuk sfaulował Mariusza Szymaniaka w polu karnym, a „11” pewnie wykorzystał Kowalkowski. Pięć minut później golem odpowiedzieli Pogoniści. Bartłomiej Dołubizna wyłożył piłkę Damianowi Guzkowi, a ten w sytuacji sam na sam zdobył gola na 1:3.  W 70 minucie Adam Czerkas nieprzepisowo był powstrzymywany w polu karnym i sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na wapno. Karnego wykorzystał sam poszkodowany.

Następny mecz sparingowy siedlczanie zagrają za tydzień w Siedlcach, a przeciwnikiem będą juniorzy Varsovii Warszawa.

01.12.12, 12:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Hutnik Warszawa 2:3 (0:2) Widzów: 30

Bramki: Damian Guzek 67, Adam Czerkas 70 (k) – Marek Uciński 32, Paweł Kowalkowski 32, 62 (k)

Pogoń: Karol Budzikur (46 Piotr Antoszczuk) – 13. Rafał Augustyniak (46, 2. Bartosz Mudent, 74, 17. Wiktor Lach), 3. Marcin Nowak (46, 4. Chinonso Agu), 10. Marcin Paczkowski, 22. Damian Guzek – 20. Robert Kwiatkowski (46, 7. Michał Steć), 16. Kamil Osiecki (46, 15. Bartłomiej Dołubizna), 19. Krystian Wójcik (46, 6. Paschal Ekwueme), 23. Łukasz Synowicz (63, 21. Cezary Demianiuk) – 11. Michał Piechuta (68, 24. Tomasz Misiowski), 17. Wiktor Lach (46, 9. Adam Czerkas)

Hutnik: Grzegorz Witkowski – Krzysztof Pałka, Damian Pracki, Rafał Goluch, Bartłomiej Walewski – Piotr Wielgosz, Michał Pragacz, Marcin Konopka, Marek Uciński – Paweł Kowalkowski, Jakub Polniak. Grali także: Mariusz Szymaniak, Paweł Tarnowski, Piotr Leśniewicz